Ніч на 5 березня в Україні пройшла звично. Повітряну тривогу оголошували в Миргороді, Києві, Чернігові, Вінниці, Житомирі, Дніпрі, Василькові, Ізмаїлі, Березівці, Одесі, Чорноморську, Южному, Білгород-Дністровському, Сумах, Лебедині. У Лебедині після потужних вибухів близько 8 ранку у деяких районах повибивало скло у вікнах.

На Харківщині ЗСУ перейшли в контрнаступ проти російських загарбників за словами голови Харківської обласної адміністрації Олег Синєгубова.

Роскомнадзор продовжив блокувати росіянам доступ до інформації. Крім раніше заблокованого Facebook у Росії заблокували також і Twitter. 

Чорногорія приєдналася до країн-членів ЄС і закрила свій повітряний простір для російських літаків. Тепер у Європі небо для росіян залишається відкритим лише у Сербії, Боснії і Герцоговині, Білорусі, Молдові, Туреччині, а також у Косово.

Влада інших країн продовжує вводити поодинокі санкції та арештовувати яхти. Наприклад, в Італії заарештувала дві яхти підсанкційних російських бізнесменів — власника «Северстали» Олексія Мордашова та власника Volga Group Геннадія Тимченка. Ідеться про судна Lady та Lena, вартість яких становить €140 мільйонів.

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко повідомив, що управління Запорізькою АЕС перебуває під контролем України.

НАТО все ще не планує закриття неба над Україною. Проте, згідно з опитуванням, більшість американців вважає, що США повинні припинити купувати російські нафту і газ та почати співпрацювати з НАТО, щоб закрити небо над Україною. 74% підтримують закриття неба над Україною. 80% опитаних заявили, що Сполучені Штати повинні припинити купувати російську нафту.

За останню ніч бізнес у Росії припинили ще кілька відомих брендів: південнокорейська компанія Samsung призупинила поставки телефонів та чіпів до Росії. Група компаній Kering, якій належать бренди Gucci, Balenciaga та Yves Saint Laurent, вирішила закрити свої магазини в Росії. Японська корпорація Hitachi зупинила виробництво в Росії та експорт техніки до країни. Агентство Bloomberg також оголосило про зупинення роботи в Росії. Американська телекомпанія CNN теж припинить мовлення у Росії. Бренд Marks & Spencer припиняє постачання своєї продукції до РФ, а також заявляє про перерахування грошей на потреби українських біженців.

Джерела: Бабель, Суспільне, УП.