Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Академічна міграція

Завантажити PDF

Сучасна світова наука є немислимою без вільного обміну ідеями та інтернаціональних дослідницьких команд. Проте для одних країн академічна мобільність перетворюється на втрату наукового потенціалу, в той час як інші країни використовують цей механізм для збагачення власного людського капіталу.

Що таке «відтік мізків» і чим він загрожує для країни? Чому відтік науковців з України залишається стабільно високим, а українські студенти чимраз частіше обирають закордонні вузи? Яку політику повинні обрати чиновники щодо науковців-мігрантів?

Ці питання стояли перед нами впродовж роботи над аналізом проблеми академічної міграції з України. Огляд офіційної статистики щодо міграції науковців та навчання українських студентів закордоном, аналіз факторів, які наштовхують науковців прийняти рішення покинути країну, а також які кроки будуть найбільш ефективними у процесі вирішення проблеми міграції науковців - про це та інше читайте у нашому звіті "Академічна міграція".

Читати далі

19 жовтня 2020

Як в Україні обирають вищу освіту? Конспект презентації дослідження та обговорення

Ми дослідили, як відбув перехід молоді до вищої освіти. Хто впливає на вибір вступни_ць, які зміни чекають на освіту у 2021 році та чи достатньо у молоді інструментів для пошуку достовірної інформації про навчальні заклади — обговорювали учасники й учасниці дискусії, яка відбувалась разом із презентацією дослідження.

Єлизавета Чеховська

15 лютого 2019

Взаємодія між органами місцевого самоврядування та громадянським суспільством у Львові

Які механізми дозволяють враховувати потреби жительок і жителів у процесі прийняття рішень? Які кращі практики існують у цій сфері? Що у такій взаємодії варто змінити, щоб вона була більш ефективною? Щоб відповісти на ці питання, ми опитали службовиць та службовців і представниць та представників громадського сектору, а ще проаналізуввли документи.

Дарина Пирогова

23 листопада 2020

Обізнаність та ставлення вчительської спільноти і батьків до комплексної сексуальної освіти

У грудні 2019 – червні 2020 року Cedos проводив дослідження про обізнаність та ставлення батьків і вчительства до комплексної сексуальної освіти у партнерстві з Дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Юлія Назаренко, Тетяна Жерьобкіна, Марія Куделя

17 жовтня 2020

Конспект обговорення «Ринок вирішить? Зайнятість у місті»

Внаслідок пандемії працівниці та працівники різних сфер перейшли на дистанційний формат роботи. Про те, як цей перехід відбувається в Україні та за кордоном, про позитивні та негативні наслідки віддаленої роботи, а також про те, якою має бути державна політика у трудовій сфері на час карантину, говорили панелістки вебінару у рамках УкрУрбанФоруму 2

Єлизавета Чеховська

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати