Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Аналіз приватних грошових переказів в Україну у першому кварталі 2014 року (на основі даних НБУ)

За перший квартал 2014 року в Україну надійшло 1,641 млрд. дол. США грошових переказів, що на 7,7% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Незважаючи на скорочення обсягу грошових переказів з-за кордону, їхня частка у ВВП практично не змінилась та становила 4,6% у порівнянні з 4,7% у І кварталі 2013 року. Збереження такого співвідношення зумовлене падінням українського ВВП на 1,1% до відповідного кварталу попереднього року та девальвацією національної валюти по відношенню до долара США приблизно на 10% за вказаний період.

Найпопулярнішим каналом надходження грошових переказів залишаються міжнародні платіжні системи, частка надходжень через них у структурі переказів зросла у порівнянні з відповідним період попереднього року і у І кварталі 2014 року становила 47,2%. Відповідно, частка переказів через кореспондентські рахунки банків у 1 кварталі 2014 року зменшилась у порівняні з відповідним періодом минулого року і склала 39,1%. Частка переказів неформальними каналами, за оцінками НБУ, залишилась майже стабільною на рівні 13,7%.

Основним джерелом формування грошових переказів залишається оплата праці осіб, які працюють за кордоном менше року (тобто є резидентами України), її частка в загальних надходженнях у І кварталі 2014 року становила 66,7%. Відповідно частка іншої складової грошових переказів - приватних трансфертів - становила 33,3%; серед них продовжують переважати грошові перекази робітників, що працюють за кордоном більше року, які склали майже 18% загальних надходжень.

Географічно перекази, що надійшли офіційними каналами, залишаються сконцентрованими у семи країнах (Росії, США, Німеччині, Греції, Великобританії, Італії, Кіпрі), з яких надійшло більш ніж дві третини всіх переказів. Обсяг грошових надходжень зменшився за рахунок скорочення переказів практично з усіх основних країн (окрім Великобританії), однак майже половина загального скорочення зумовлена зменшенням переказів з Росії (3,3% з 7,6% загального скорочення). Причинами скорочення були девальвація російського рубля по відношенню до долара США на 15% (обсяг грошових переказів в російських рублях у І кварталі 2014 року зріс на 4% порівняно з відповідним періодом минулого року) та, ймовірно, напруження у російсько-українських відносинах.

Незважаючи на зменшення обсягів грошових переказів з-за кордону, їхня роль у платіжному балансі залишається значною. У попередні періоди обсяги переказів були співставні з валовим притоком прямих іноземних інвестицій, а у І кварталі 2014 року показали свою стабільність у порівнянні з цим елементом платіжного балансу. Більше того, хоча величина переказів у І кварталі 2014 року становила всього 8,9% від експорту та 8,3% від імпорту, вперше за кілька років їхня величина (1,641 млрд. дол. США) була достатньою для покриття дефіциту торговельного балансу 1,360 млрд. дол. США у І кварталі 2014 року.

 

 

Читати далі

1 квітня 2016

Українці просять притулок у ЄС: справді біженці чи економічні мігранти?

У яких країнах ЄС українці просять притулок? За рахунок яких категорій зросла кількість шукачів притулку з України в ЄС? Чому українці отримують відмови? Хто з українців потенційно має право на статус біженця чи отримання інших форм захисту?

Анастасія Фітісова, Андрій Солодько

30 травня 2016

Соціально-економічний портрет студентів: результати опитування

Опитування студентів ВНЗ проводилося компанією GfK Ukraine у період з 15 лютого по 6 березня 2016 року на замовлення CEDOS в рамках проекту "Ініціативи з розвитку українських аналітичних центрів"

Ірина Когут, Ігор Самохін, Єгор Стадний, Марія Куделя, Тетяна Жерьобкіна

30 червня 2015

Моніторинг прозорості національних ВНЗ 2015. Звіт

Дослідження присвячене проблемі використання прозорості університетів як одного з інструментів забезпечення та підвищення якості вищої освіти.

Ірина Шевченко, Ірина Когут, Андрій Солодько, Єгор Стадний

26 серпня 2014

Аналіз приватних грошових переказів в Україну у першому кварталі 2014 року (на основі даних НБУ)

За перший квартал 2014 року в Україну надійшло 1,641 млрд. дол. США грошових переказів, що на 7,7% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Незважаючи на скорочення обсягу грошових переказів з-за кордону, їхня частка у ВВП практично не змінилась та становила 4,6% у порівнянні з 4,7% у І кварталі 2013 року.

Олександра Слободян

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати