Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Аналіз приватних грошових переказів в Україну у першому кварталі 2014 року (на основі даних НБУ)

За перший квартал 2014 року в Україну надійшло 1,641 млрд. дол. США грошових переказів, що на 7,7% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Незважаючи на скорочення обсягу грошових переказів з-за кордону, їхня частка у ВВП практично не змінилась та становила 4,6% у порівнянні з 4,7% у І кварталі 2013 року. Збереження такого співвідношення зумовлене падінням українського ВВП на 1,1% до відповідного кварталу попереднього року та девальвацією національної валюти по відношенню до долара США приблизно на 10% за вказаний період.

Найпопулярнішим каналом надходження грошових переказів залишаються міжнародні платіжні системи, частка надходжень через них у структурі переказів зросла у порівнянні з відповідним період попереднього року і у І кварталі 2014 року становила 47,2%. Відповідно, частка переказів через кореспондентські рахунки банків у 1 кварталі 2014 року зменшилась у порівняні з відповідним періодом минулого року і склала 39,1%. Частка переказів неформальними каналами, за оцінками НБУ, залишилась майже стабільною на рівні 13,7%.

Основним джерелом формування грошових переказів залишається оплата праці осіб, які працюють за кордоном менше року (тобто є резидентами України), її частка в загальних надходженнях у І кварталі 2014 року становила 66,7%. Відповідно частка іншої складової грошових переказів - приватних трансфертів - становила 33,3%; серед них продовжують переважати грошові перекази робітників, що працюють за кордоном більше року, які склали майже 18% загальних надходжень.

Географічно перекази, що надійшли офіційними каналами, залишаються сконцентрованими у семи країнах (Росії, США, Німеччині, Греції, Великобританії, Італії, Кіпрі), з яких надійшло більш ніж дві третини всіх переказів. Обсяг грошових надходжень зменшився за рахунок скорочення переказів практично з усіх основних країн (окрім Великобританії), однак майже половина загального скорочення зумовлена зменшенням переказів з Росії (3,3% з 7,6% загального скорочення). Причинами скорочення були девальвація російського рубля по відношенню до долара США на 15% (обсяг грошових переказів в російських рублях у І кварталі 2014 року зріс на 4% порівняно з відповідним періодом минулого року) та, ймовірно, напруження у російсько-українських відносинах.

Незважаючи на зменшення обсягів грошових переказів з-за кордону, їхня роль у платіжному балансі залишається значною. У попередні періоди обсяги переказів були співставні з валовим притоком прямих іноземних інвестицій, а у І кварталі 2014 року показали свою стабільність у порівнянні з цим елементом платіжного балансу. Більше того, хоча величина переказів у І кварталі 2014 року становила всього 8,9% від експорту та 8,3% від імпорту, вперше за кілька років їхня величина (1,641 млрд. дол. США) була достатньою для покриття дефіциту торговельного балансу 1,360 млрд. дол. США у І кварталі 2014 року.

 

 

Читати далі

24 квітня 2018

Поділ: потенціал до громадотворення. Звіт за результатами соціологічного дослідження

Місто Київ складається з 10 районів, що об’єднують 150-300 тисяч мешканців. Ці райони є найнижчим рівнем адміністративного поділу, який існує в місті. Райони виділені в адміністративних цілях. Вони не відображають «природніх меж» міських районів, що історично та культурно сформувались в уявленні жителів та відповідають...

Марія Грищенко

30 червня 2015

Моніторинг прозорості національних ВНЗ 2015. Звіт

Дослідження присвячене проблемі використання прозорості університетів як одного з інструментів забезпечення та підвищення якості вищої освіти.

Ірина Шевченко, Ірина Когут, Андрій Солодько, Єгор Стадний

24 грудня 2015

Що ми знаємо про регіональний розподіл грошових переказів?

Якщо грошові перекази сприймати не просто як «емігрантські гроші», а також як спосіб мігранта підтримувати зв'язок із Батьківщиною, вони можуть бути корисними при розробці стратегій співпраці з українцями за кордоном, спрямованих на збільшення потенціалу розвитку міграції.

Олександра Слободян

16 липня 2014

Навчальне навантаження вчителів в Україні та країнах Європи

Аналітична записка розглядає питання навчального навантаження вчителів в Україні та в країнах Європи: способи його формування, обсяги та види, а також наводить рекомендації щодо можливих змін обсягів навантаження в Україні. Подаються дані по навантажнню та заробітній платі вчителів у країнах ЄС.

Ірина Когут

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати