Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Моніторинг прозорості національних ВНЗ 2015. Звіт

Завантажити звіт

Дослідження присвячене проблемі використання прозорості університетів як одного з інструментів забезпечення та підвищення якості вищої освіти.

Звіт складається з двох частин. Перша присвячена міжнародному контексту інструменталізації прозорості університетів. Описані основні практики застосування відкритості університетів у Франції, Англії, Нідерландах та Росії. Французький досвід переданий крізь призму об’єднання вишів. Прозорість англійських університетів розглядається під кутом зору вступної кампанії та інформування абітурієнтів. Голландський досвід описаний з акцентом на стратегічному плануванні, яке здійснюють університети. Також окрема стаття присвячена бліц-огляду боротьби з корупцією за допомогою прозорості закордоном.

Друга частина присвячена моніторингу прозорості національних ВНЗ в Україні, який тривав протягом півроку з жовтня 2014 по березень 2015 року. Результати моніторингу показали, як університети публікують на своїх сайтах інформацію, присвячену освітнім програмам, фінансовим та адміністративним аспектам, а також стратегічному плануванню. Також описана методологія моніторингу, згідно з якою кожен університет у підсумку отримав відповідний рейтинговий бал. Наприкінці подано узагальнені рекомендації для університетів та Міносвіти щодо вдосконалення та підвищення рівня прозорості українських університетів. Окрім того, в рамках проекту кожен національний ВНЗ отримав індивідуальні рекомендації про те, як підвищити власний рівень прозорості для підвищення якості вищої освіти, залучення більш мотивованих абітурієнтів та пошуку додаткових джерел фінансування.

 

Читати далі

20 грудня 2019

Іммігрантки в Україні: доступ до ринку праці та інтеграція до суспільства

У 2019 році аналітичний центр CEDOS провів якісне соціологічне дослідження проблем доступу іноземок-іммігранток до українського ринку праці. У цьому документі викладено його основні результати та рекомендації органам влади. 

Анастасія Фітісова, Ліліана Філіпчук, Наталія Ломоносова

22 жовтня 2018

Українське студентство в Чехії: політики залучення, інтеграції та мотивація і плани студентства

45% українського студентства в Чехії спілкуються багато або переважно з місцевими. Майже ⅘ говорять місцевою мовою. Так само багато мають досвід на чеському ринку праці. Все це - хороші умови для можливості інтегруватися в чеське суспільство. Людський капітал, який збагатився за рахунок чеської освіти, міг би працювати для України і з-за кордону.

19 лютого 2020

Мапування точок входу громадян_ок до процесу розробки політик у Києві. Виклики і можливості залучення жител_ьок у Києві

Мета цього дослідження – виявити можливості і перешкоди залучення громадянок і громадян на різних етапах розробки і прийняття рішень органами публічної влади у Києві. Для ілюстрації результатів дослідження було розглянуто два приклади: прийняття рішення щодо реконструкції Контрактової площі, а також прийняття рішення про бюджет Києва.

Іван Вербицький

22 грудня 2020

Реструктуризація зростання через антизростання. Перспективи дослідження спільних благ у країнах Східного партнерства

Доцільність підходу антизростання в країнах Східного партнерства, роль спільних благ для антизростання в межах міст і якими можуть бути передумови переходу до антизростання в країнах Східного партнерства.

Назакет Азімлі, Ілаха Абаслі

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати