Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Рейтинг прозорості національних ВНЗ

Завантажити звіт

Для справжнього подолання корупції та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів потрібно збільшити прозорість та підзвітність  університетів як перед суспільством загалом, так  і перед внутрішньоуніверситетською громадою.  Наданню автономії має передувати підтверджена  готовність вишів не просто розпоряджатися отриманими з державного бюджету грошима, але й, у  першу чергу, звітувати про їхнє використання перед  громадою. Тому ідеї автономії і підзвітності повинні  бути чітко пов’язані.

Наразі у системі освіти функціонує лише вертикальна підзвітність: навчальні закладиповинні доповідати про свою діяльність у межах чітко вибудуваної ієрархічної системи управління. Намагання  зробити такий контроль з боку державних органів  всеохопним у результаті призводить до профанації  будь-якого контролю взагалі, оскільки обсяг контролюючих функцій вкрай широкий, а ресурси органів  влади щодо здійснення контролю є обмеженими.  Тому дедалі більшого поширення набуває «вибірковий контроль», коли проведення додаткових перевірок залежить від характеру взаємин з контролюючими органами, а не від об’єктивних потреб.

Детальніше читайте у повному звіті Центру дослідження суспільства

Читати далі

20 грудня 2018

Комбінації спеціальностей та конкуренція між спеціальностями на вступній кампанії

Наш аналіз допоможе університетам покращити свою інформаційну політику на вступній 2019 року. Можна вже зараз планувати різні інформаційні кампанії на різні аудиторії вступників залежно від комбінацій спеціальностей.

Єгор Стадний, Марія Куделя

25 вересня 2017

Рух абітурієнтів між областями України

Ми давно хотіли дізнатись, як часто випускники українських шкіл вступають у близькі до дому навчальні заклади, і навпаки — як часто вони їдуть до Києва чи хоча б у сусідню область?

Ігор Самохін, Наталія Онищенко

30 червня 2015

Моніторинг прозорості національних ВНЗ 2015. Звіт

Дослідження присвячене проблемі використання прозорості університетів як одного з інструментів забезпечення та підвищення якості вищої освіти.

Ірина Шевченко, Ірина Когут, Андрій Солодько, Єгор Стадний

20 травня 2015

Рейтинг прозорості національних ВНЗ - 2015

Результати проекту, який показує, наскільки університети готові бути відкритими та інформувати власних студентів і викладачів, а також широку громадськість про власну політику.

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати