Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Рейтинг прозорості національних ВНЗ

Завантажити звіт

Для справжнього подолання корупції та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів потрібно збільшити прозорість та підзвітність  університетів як перед суспільством загалом, так  і перед внутрішньоуніверситетською громадою.  Наданню автономії має передувати підтверджена  готовність вишів не просто розпоряджатися отриманими з державного бюджету грошима, але й, у  першу чергу, звітувати про їхнє використання перед  громадою. Тому ідеї автономії і підзвітності повинні  бути чітко пов’язані.

Наразі у системі освіти функціонує лише вертикальна підзвітність: навчальні закладиповинні доповідати про свою діяльність у межах чітко вибудуваної ієрархічної системи управління. Намагання  зробити такий контроль з боку державних органів  всеохопним у результаті призводить до профанації  будь-якого контролю взагалі, оскільки обсяг контролюючих функцій вкрай широкий, а ресурси органів  влади щодо здійснення контролю є обмеженими.  Тому дедалі більшого поширення набуває «вибірковий контроль», коли проведення додаткових перевірок залежить від характеру взаємин з контролюючими органами, а не від об’єктивних потреб.

Детальніше читайте у повному звіті Центру дослідження суспільства

Читати далі

26 травня 2015

Прозорість та стратегічне планування у вищій освіті Нідерландів

У міжнародному дискурсі вищої освіти набула поширення концепція прозорості, пов’язана з потребою надавати інформацію щодо зусиль, які докладають заклади вищої освіти, і результатів, яких вони досягають у різних сферах діяльності. У статті розглянуто механізми реалізації втілення принципу прозорості у вищій освіті Нідерландів

Мирослава Гладченко

15 грудня 2015

ШКІЛЬНА КАРТА УКРАЇНИ

Проект "Шкільна карта України" від CEDOS. База дозволяє швидко і наочно оцінити стан речей зі школами в усій країні, побачити регіональні відмінності та основні тенденції. Дає чітке уявлення про кількість, розмір та фінансування міських і сільських шкіл, видатки на їх утримання, кількість учнів на одного вчителя, рівень проходження та результати ЗНО.

Ірина Когут, Наталія Онищенко

1 квітня 2016

Українці просять притулок у ЄС: справді біженці чи економічні мігранти?

У яких країнах ЄС українці просять притулок? За рахунок яких категорій зросла кількість шукачів притулку з України в ЄС? Чому українці отримують відмови? Хто з українців потенційно має право на статус біженця чи отримання інших форм захисту?

Анастасія Фітісова, Андрій Солодько

1 квітня 2019

Взаємодія між органами місцевого самоврядування та громадянським суспільством у Харкові

Чи відбувається діалог зараз у Харкові між місцевими громадськими організаціями та активістками і активістами, з одного боку, та депутатками і службовцями Харківської міської ради з іншого боку? Відповідь, яку ми можемо дати після проведення дослідження: “скоріше так, ніж ні”.

Дарина Пирогова

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати