Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Рейтинг прозорості національних ВНЗ

Завантажити звіт

Для справжнього подолання корупції та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів потрібно збільшити прозорість та підзвітність  університетів як перед суспільством загалом, так  і перед внутрішньоуніверситетською громадою.  Наданню автономії має передувати підтверджена  готовність вишів не просто розпоряджатися отриманими з державного бюджету грошима, але й, у  першу чергу, звітувати про їхнє використання перед  громадою. Тому ідеї автономії і підзвітності повинні  бути чітко пов’язані.

Наразі у системі освіти функціонує лише вертикальна підзвітність: навчальні закладиповинні доповідати про свою діяльність у межах чітко вибудуваної ієрархічної системи управління. Намагання  зробити такий контроль з боку державних органів  всеохопним у результаті призводить до профанації  будь-якого контролю взагалі, оскільки обсяг контролюючих функцій вкрай широкий, а ресурси органів  влади щодо здійснення контролю є обмеженими.  Тому дедалі більшого поширення набуває «вибірковий контроль», коли проведення додаткових перевірок залежить від характеру взаємин з контролюючими органами, а не від об’єктивних потреб.

Детальніше читайте у повному звіті Центру дослідження суспільства

Читати далі

27 грудня 2014

Ціни на проїзд у Києві та 50 найбільших містах Європи і колишнього СРСР

Центр дослідження суспільства порівняв ціни на проїзд у громадському транспорті та системи тарифів столиць і найбільших міст (у випадках, якщо вони не є столицями) країн Європи та колишнього СРСР.

Іван Вербицький

20 грудня 2018

Комбінації спеціальностей та конкуренція між спеціальностями на вступній кампанії

Наш аналіз допоможе університетам покращити свою інформаційну політику на вступній 2019 року. Можна вже зараз планувати різні інформаційні кампанії на різні аудиторії вступників залежно від комбінацій спеціальностей.

Єгор Стадний, Марія Куделя

2 вересня 2016

Рейтинг прозорості університетів 2016

Відкритість інформації не є запорукою високої якості освіти, проте вона є необхідною умовою для усвідомленого вибору абітурієнтів, студентів та викладачів.

27 вересня 2018

Рух абітурієнток та абітурієнтів між областями України: порівняння 2017 та 2018 років

Другий рік поспіль ми маємо змогу проаналізувати рух вступників та вступниць від населеного пункту, де вони завершили школу, до міста, в якому розташований заклад вищої освіти, до якого вони вступили. Цей аналіз покликаний пролити світло на чотири питання...

Єгор Стадний

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати