Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Онлайн-захід УкрУрбанФоруму «Ринок вирішить? Публічний простір міст»

Чи зможе вільний ринок забезпечити якісні публічні простори в містах? Запрошуємо говорити про це і не тільки на другій онлайн-події в рамках Українського урбаністичного форуму в четвер, 28 травня, з 16:00 до 18:00.

Поширення нового вірусу COVID-19 і карантин у наших містах актуалізували питання визначення публічних просторів та їх доступності. Рішення органів влади щодо «безпеки громадян» під час карантину показали відсутність консенсусу в розумінні відкритих просторів і цінності права на публічні простори.

  • Під час події будемо говорити про теоретичне і прикладне визначення «публічних просторів» – яким воно має бути і хто його формулюватиме? Чи потрібне нашим містам законодавче визначення поняття «публічний простір»?
  • Кому належать публічні простори в наших містах? Що робить їх доступними для всіх? Чи означає спільна власність спільну відповідальність?
  • Приватизація та комерціалізація публічних просторів – виклик чи необхідність? Чи можуть бути публічними відкриті простори у приватній власності?
  • Як будуть трансформуватись публічні простори у часи сучасних викликів – зміни клімату, глобалізації, пандемій, економічної та просторової нерівностей? Якою має бути відповідь управлінців, громадянського суспільства, бізнесу, містянок і містян?

Учасники та учасниці розмови:

  • Світлана Сліпченко – директорка Центру урбаністичних студій, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри культурології Києво-Могилянської академії.
  • Олександра Сладкова – начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради.
  • Анна Бондар – депутатка Верховної ради України 9 скликання, заслужена архітекторка України у 2018 році.
  • Роман Сах – архітектор, Платформа Острів, Formografia design studio, викладач Київського національного університету будівництва та архітектури.
  • Олексій Ткаченко – CEO в Urban Games Lab, тренер-методист в Лабораторії Освітніх Змін.
  • Модераторка: Марія Грищенко, соціологиня, дослідниця міста.

Подія пройде у додатку в Zoom. Участь безкоштовна за реєстрацією. Посилання на конференцію ми надішлемо усім зареєстрованим.

Ця дискусія проходить у партнерстві з Центром урбаністичних студій. Подія є частиною Українського урбаністичного форуму 2020, який відбувається онлайн через карантин. Під час цьогорічного форуму ми говоримо про те, як міста розвиваються в умовах ринкової економіки. А також які соціальні, політичні та економічні процеси стоять за типовими проблемами українських міст у сферах житла, міграції, транспорту, екології, зайнятості, культури, публічного простору.

Проєкт відбувається за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine. Головний медіапартнер: Mistosite. Ілюстрації: Ганна Іваненко.

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати