Пошук

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Діалог між владою та громадою - приклад КМДА

Формулювання проблеми. Взаємна недовіра органів міської влади та громадськості, органи міської ради приймають рішення без залучення жителів, громадськість протестує, бо їх не спитали. Працівники органів міської влади не розуміють, чому активісти на них злі, активісти не розуміють, чим вмотивовані рішення КМДА.

Кабінетне дослідження. За законодавством проаналізували наявні механізми участі жителів у прийнятті рішень про їхнє місто. Виявили, що багато з цих механізмів слабко пристосовані під все різноманіття міських жителів, особливо вони є нечутливі до вразливих категорій. Виявили, що у КМДА бракує посадових обов’язків та ресурсів для ефективної комунікації з жителями та міськими активістами.

Збір та обробка даних. За допомогою інтерв’ю та фокус-груп зібрали дані про те, як фактично працюють описані механізми, і які потреби в службовців та активістів наразі не задовольняються. Також виявили основні бар’єри налагодження взаємодії органів міської влади та представників громадянського суспільства.

Розробили рекомендації: створити механізми та окремі підрозділи для ефективної взаємодії з жителями на всіх етапах прийняття рішень, аналізувати основну аудиторію та проводити відповідно до потреб та стилю життя саме аудиторії, особливо необхідно враховувати потреби вразливих категорій, робити збори в зручний час та у зручному місці, необхідність впровадження практик раннього залучення та інформування, запровадити неформальну освіту для жителів міста та для службовців тощо.

Впровадження. Разом з партнерами - Радою Європи - вплинули на те, щоб академія для службовців і активістів при КМДА ґрунтувалась на наших рекомендаціях. Вписали рекомендації до керівних принципів щодо публічних консультацій у Києві.

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати