Так, договір оренди може бути укладено з представником орендодавця. При цьому орендарю необхідно перевірити 1) паспорт представника; 2) довіреність і її зміст (довіреність має свідчити про повноваження представника укласти договір оренди саме цієї квартири); 3) документи, що підтверджують право власності орендодавця.
Відповідно до ст. 245 ЦК України, форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Оскільки договір оренди має укладатись у письмовій формі, за законом довіреність також може бути вчинена у простій письмовій формі, однак задля уникнення випадків шахрайства ми радимо наполягати на пред’явленні нотаріально посвідченої довіреності.
Необхідно зважати на строк дії довіреності. Відповідно до ст. 246 ЦК України, довіреність може бути і безстроковою, однак довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.
Окремо радимо звернути увагу на питання внесення орендної плати. Якщо представник орендодавця не лише укладає договір, а й планує отримувати орендну плату від імені власника квартири, про це має бути прямо зазначено в довіреності.
Support Cedos
During the war in Ukraine, we collect and analyse data on its impact on Ukrainian society, especially housing, education, social protection, and migration