Наразі в Україні саме абітурієнтки, абітурієнти та їхні батьки розподіляють фінансування між закладами вищої освіти. Державне фінансування закладу залежить від того, скільки вступниць та вступників, які вибороли право навчатись за державні кошти, обрали саме цей заклад. Кошти за контрактне навчання – усе залежить від вибору абітурієнток, абітурієнтів та їхніх батьків. По суті обсяг фінансування того чи іншого закладу залежть від того, скільки осіб його обрали.
У таких умовах для підвищення якості освіти в Україні важливо, щоб вступниці та вступники, а також їхні батьки, знали, як обрати якісну освіту.
Разом з Міністерством освіти і науки України підготували для вступниць та вступників порадник з вибору вищої освіти. Порадник ґрунтується на наших дослідженнях і складається з трьох розділів: вибір спеціальності, вибір закладу вищої освіти, вибір освіти за кордоном.
За час вступної кампанії 2019 року порадник відвідало 98 тисяч нових користувачок та користувачів. Вони переглядали сторінку з порадником у середньому по 4 хвилини 40 секунд. Зі сторінкою ознайомилися та порадили своїм шанувальницям і шанувальника Доктор Комаровський та Андрій Куликов. Про порадник написали “Дзеркало тижня”, Урядовий портал, газета “День”, УНІАН, Obozrevatel та інші масові і нішеві медії, знімали 1+1, 24й канал, 5й канал та інші телеканали.
Ми сподіваємося продовжити роботу в цьому напрямку і представити удосконалений порадник наступного року. Ми вдячні за співпрацю з боку МОН і плануємо її продовжити в цьому напрямку.
Скористатися порадником можна тут: https://cedos.org.ua/vybir
Розробка та оформлення порадника здійснені в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції