Інтеграція – це процес, внаслідок якого мігрантки та мігранти приймаються в суспільство як окремі індивіди та як групи. Вимоги для прийняття до суспільства встановлюються приймаючої країною, а відповідальність розподіляється між усіма учасницями*: урядом, приймаючою громадою, мігранткою, неурядовими організаціями тощо.
– Міжнародна організація з міграції
Дослідження Світового банку показують, що міграція може принести відносно швидку вигоду економікам приймаючих громад, якщо мігрантки швидко отримують роботу, а їхні навички доповнюють навички місцевих жительок. Позитивний імміграційний шок, який виникає у випадку різкого неочікуваного напливу мігранток, знижує безробіття і має помітний позитивний вплив на місцеві та державні фінанси в короткостроковій перспективі. Крім того дослідження не знайшли ніяких підтверджень до гіпотези, що місцеве населення витісняється з ринку праці, а мігрантки мають негативний ефект на місцевий бюджет.
Щоб прискорити інтеграцію, розробниці політик аналізують чинники, які впливають на інтеграцію, та бар’єри, які перешкоджають інтеграції.
Доказове прийняття рішень – використання досліджень та аналітики, щоб приймати рішення на всіх етапах імплементації політик та в усіх сферах.
Три характеристики підходу:
– інноваційність. Передбачає пошук інструментів, які дають кращі результати;
– зменшення марнотратних витрат. Призводить до вивільнення ресурсів для ефективного задоволення
більшої кількості потреб;
– посилення відповідальності. Вимірювані показники ефективності роблять безвідповідальність
очевидною.
Група про доказове прийняття рішень в Україні:
https://www.facebook.com/groups/dokazove/
Проаналізуйте нормативну базу
Які рішення місцевих органів влади визначають ситуацію ВПО?
Які витрати на ВПО відображені в місцевому бюджеті за останні 2 роки?
Зберіть та проаналізуйте дані
Які дані можна збирати в Україні:
Міжнародний досвід:
Напишіть план інтеграції
Що потрібно зробити?
Покроково, конкретно
Скоригуйте бачення
Після аналізу зрозуміли, що варто змістити
акценти? Змістіть.
Рецензування
У нашому проекті рецензували радниця і радник з питань ВПО – люди, які мають експертизу як з моніторингу інтеграції, так і з адвокації кроків у цій сфері