Анонс події
Чинна система реєстрації місця проживання («прописка») створює незручності для людей, міст та країни. З реєстрацією пов'язана велика кількість процесів: від надання соціальних послуг до бюджетування та проведення виборів. Забюрократизована система не дає багатьом мешканцям можливості реєструватися там, де вони фактично живуть, а державу позбавляє цінної інформації про міграційні процеси, інфраструктурні потреби та реальне розселення людей.
Чи можна спростити систему реєстрації або відокремити її від послуг? Як запобігти зловживанням? Якою має бути відповідальність? Чому деякі держоргани прив'язуються до реєстрації, а інші – ні? Як система реєстрації може порушувати права людини та потенційно впливати на вибори?
28 травня 2019 року під час конференції «Система реєстрації місця проживання: від ідеї змін до комплексних рішень» експерти, правозахисники, представники органів влади дискутуватимуть, як може виглядати система реєстрації в умовах високої мобільності населення, різної привабливості міст та збройного конфлікту.
Для реєстрації заповніть анкету: https://bit.ly/2LMgddq
Місце проведення конференції буде повідомлено тим, хто отримає запрошення на захід.
Зверніть увагу, що реєстрація не є автоматичнм підтвердженням участі. Через обмежену кількість місць організатори відбиратимуть учасників, відповідно до теми заходу та надсилатимуть окреме підтвердження про участь у заході.
Аналітичний звіт та скорочений виклад основних тез дослідження читайте тут.
Конференція організована Центром прав людини ZMINA спільно з Аналітичним центром CEDOS та Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках Проекту «Свобода пересування для кожного: Реформа системи реєстрації місця проживання в Україні» за підтримки Європейського Союзу.Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції