Анонс події
У середу, 5 червня, о 19:00 за Києвом аналітикиня Cedos Лоріна Федорова візьме участь у панельній дискусії «Відбудувати краще: соціальні (інфра)структури для відновлення України» в Берліні.
- Пряма трансляція панельної дискусії буде доступна за посиланням.
- Подія відбудеться у конференц-центрі Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Берлін. Якщо ви хочете приєднатись наживо в Берліні, зареєструйтесь за посиланням. Кількість місць, на жаль, обмежена. Якщо кількість місць у залі залу буде вичерпана, організатори будуть транслювати конференцію через відео в інші зали. Звертаємо увагу на те, що місце в залі не гарантується.
Програма події:
19:00 Презентація короткометражних відео українського медіа ШоТам «Як жінки, що постраждали від війни, розпочинають бізнес»
19:15 Панельна дискусія за участі наступних гостей:
- Лоріна Федорова, Cedos, Україна;
- Галина Котлюк, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні;
- Мар'яна Кухлевська, Федеральне міністерство житлово-комунального господарства, містобудування та будівництва Німеччини;
- Тетяна Лопащук, Німецько-українське бюро (DUB), Берлін.
Модератор: Ян Альбрехт, директор Фонду ім. Гайнріха Бьолля.
Війна Росії проти України продовжує щодня спричиняти серйозні руйнування. Лише збитки від зруйнованої фізичної інфраструктури та будівель станом на січень 2024 року оцінюються в 155 мільярдів доларів. Втрату соціальних структур і добробуту людей практично неможливо оцінити кількісно. Війна приносить із собою безліч нових викликів і загострює існуючі соціальні проблеми, такі як криза психічного здоров'я, зростання гендерно зумовленого насильства та брак закладів догляду за дітьми, людьми похилого віку та людьми з інвалідністю. Як наслідок, це породжує зростання тиску на жінок, які змушені виконувати більше репродуктивної та доглядової роботи. Зростає гендерна нерівність.
Тому, особливо в умовах війни, що триває, необхідно розглядати феміністичний підхід до відбудови, який також враховує потреби вразливих груп і доповнює планування фізичної реконструкції пошкоджених доріг, енергетичної інфраструктури, підприємств тощо. Непорушені соціальні зв'язки та участь є важливими передумовами як для сталого економічного розвитку, так і для повернення біженців.
Український уряд, громадянське суспільство та міжнародні партнери демонструють розуміння та важливість гендерно чутливого підходу в багатьох сферах. Наприклад, просуваються програми з охорони психічного здоров'я, надається підтримка жертвам гендерно зумовленого насильства, розширюється доступ до дитячих та медичних закладів.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції