Анонс події
Попри низьку увагу до питань міграції, Україна все більше долучається до глобальних міграційних процесів. Управління ними є складним і менш пріоритетним питанням державної політики. Тож особливо важливою є роль організацій громадянського суспільства (ОГС), які можуть більш гнучко реагувати на виклики та бути носіями інституційної пам'яті у сфері міграції.
У деяких випадках вони виконують функції держави, наприклад, дбаючи про громадян_ок України за кордоном чи надаючи інтеграційну підтримку біжен_кам і шукач_кам захисту, в інших — швидко мобілізують ресурси та реагують на кризові ситуації або стежать за дотриманням прав мобільних груп на рівні законодавства.
У січні ми опублікували дослідження «Потреби та виклики організацій громадянського суспільства, що працюють з мігрант_ками та мобільним населенням». У вівторок, 23 лютого, з 11:00 до 13:00 запрошуємо вас на презентацію дослідження і дискусію з представницями й представниками громадських та міжнародних організацій.
Під час дискусії з нашими гостями обговоримо:
- Проблеми, з якими працюють ОГС, і як специфіка цих проблем впливає на організації і їхні потреби;
- Співпрацю організацій з органами влади, перешкоди і шляхи налагодження взаємодії, роль держави у міграційних питаннях;
- Фінансування діяльності «міграційних» ГО з боку донорських організацій, а також політику підтримки теми міграції;
- Шляхи посилення спроможності ОГС, які працюють з мобільним населенням;
- Зміни і пріоритети роботи під час пандемії.
Ми хотіли б створити простір для відкритої дискусії між ключовими акторами міграційної сфери і дати гостям можливість поділитися їхнім баченням взаємодії громадських організацій, держави і донорів.
Подія відбудеться в Zoom. Для участі просимо вас зареєструватися. Посилання на подію ми надішлемо усім зареєстрованим напередодні.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції