Звідки ви? Ви часом не мігрант_ка? Восьмий епізод подкасту «Ринок вирішить?» – про міграцію.
Міське населення складається з мігрант_ок. Якщо ви, ваші батьки, бабусі та дідусі змінювали населений пункт чи країну, то ви мігрант_ка першого, другого або третього покоління. Процеси урбанізації, внаслідок яких утворювалися міста – це і є міграційні процеси.
Світ відкритих кордонів – це і світ глобальних нерівностей. Нерівності між країнами призводить до того, що окремі люди приймають рішення про переїзд в іншу країну. І їдуть вони, в основному, у міста, адже ті пропонують найбільше можливостей. Утім часто мігрант_ки у містах не мають належного доступу до соціальних послуг і сервісів, якісного житла саме через їхній статус.
Досить часто, коли ми говоримо про міграцію та нашу державу, то розглядаємо Україну як країну походження мігрант_ок, і набагто рідше – як країну, в яку мігрують. Ми не маємо точних даних про те, хто ці люди, які приїжджають в Україну, чим вони займаються і як живуть.
В епізоді ми спробували розібратися, в яких сферах працюють мігрант_ки в Україні, якими там є умови праці, чи захищає законодавство цю категорію населення. Ми також поговорили з аналітикинями Cedos про те, як досліджувати міграт_ок в Україні, бо шлях до вирішення різних проблем починається з їхнього вивчення й актуалізації.
Ми плануємо бонусний епізод подкасту, тому збираємо ідеї. Якщо ви б хотіли почути обговорення якоїсь теми чи питання, напишіть нам про це
Ми плануємо бонусний епізод подкасту, тому збираємо ідеї. Якщо ви б хотіли почути обговорення якоїсь теми чи питання, напишіть нам про це в чат у телеграмі.
Послухати можна тут:
Говорять: Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму, аналітикиня Cedos, Анастасія Фітісова та Ліліана Філіпчук, аналітикині Cedos. Звук і монтаж: Катерина Бабич.
Подкаст виходить у рамках Українського урбаністичного форуму, який цього року відбувається онлайн через карантин, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції