Дослідження досвідів людей, які вимушено перемістились за кордон внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, проводять Cedos та Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки проєкту Ради Європи «Полегшення доступу до прав людини й основних послуг для ВПО та осіб, що повертаються в Україну».
Мета дослідження — проаналізувати, з якими проблемами стикаються люди, які вимушено перемістились за кордон, знайти шляхи вдосконалення механізмів захисту їхніх прав та визначити, якими будуть нагальні потреби цих людей після повернення в Україну. На основі дослідження планують створити умови для комфортного повернення людей з-за кордону.
У межах цього проєкту ми зокрема пропонуємо людям, які вимушено перемістились за кордон, пройти онлайн-опитування, а також поспілкуємося з ними у форматі фокус-груп.
Ми радіємо можливості долучитися до цього проєкту і вдячні партнерам за підтримку. Нам важливо розуміти, у якій ситуації перебувають люди, які зараз вимушено знаходяться за кордоном, а також з’ясувати, що зупиняє їх від міркувань про повернення в Україну. З наших попередніх досліджень ми виявили, що під час прийняття рішення про переселення з України або повернення в неї люди переважно думали не лише про безпекову ситуацію, а й про низку інших причин. Важливо зрозуміти, якими є нагальні потреби людей, без задоволення яких вони не можуть розглядати своє повернення.
Юлія Кабанець, старша аналітикиня Cedos, проєктна менеджерка
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції