З 2022 року багато місцевих органів влади різних територіальних громад та місцевих і регіональних організацій активно включились у надання гуманітарної допомоги населенню. На четвертий рік повномасштабної війни вони мусять шукати довгострокові рішення, забезпечувати прозорість місцевого та регіонального управління, а також працювати над відновленням. Окрім цього, дані, які збирають місцеві організації та місцеві органи влади, потрібні для прийняття рішень, формування політик як на місцевому, так і національному рівнях. Саме тому ми прагнемо підтримувати територіальні громади й місцеві та регіональні організації у проведенні дослідницьких проєктів.

Про проєкт

Cedos оголошує конкурс на участь у проєкті «Лабораторія доказового відновлення і згуртованості: підтримка у проведенні досліджень» для територіальних громад та організацій, які працюють на місцевому або регіональному рівні. Ми шукаємо громади та організації, які мають потребу у проведенні дослідження, однак не мають достатньо досвіду або спроможності його провести.

Конкурс відбувається у межах проєкту «Лабораторія доказового відновлення і згуртованості», що виконується за фінансової підтримки Програми Matra Королівства Нідерланди. Проєкт має на меті посилити спроможність громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування в Україні оцінювати потреби вразливих соціальних груп і відстоювати їхні інтереси в національному процесі формування політик та відновлення.

Що отримають переможці?

Проєкт передбачає спільну роботу з експерт_ками Cedos над дослідницьким проєктом. Разом з відібраними організаціями та територіальними громадами експерт_ки Cedos спланують дослідження, оберуть методологію, зберуть та проаналізують дані й підготують дослідницький звіт.

Які умови конкурсу?

Спершу ви маєте подати заявку, яку після дедлайну зможуть оцінити наші експерт_ки. Ми звʼяжемось з усіма організаціями та місцевими органами влади та дамо відповідь щодо фінального статусу заявки. Тим учасни_цям, які пройшли відбір, ми повідомимо про наступні кроки.

Заявки приймаються від організацій громадянського суспільства (офіційно зареєстрованих громадських чи благодійних організацій) та місцевих органів влади, у тому числі комунальних підприємств та установ. Відсутність досвіду або невеликий досвід у проведенні досліджень не стануть на заваді нашій співпраці.

При відборі організацій громадянського суспільства пріоритет буде надаватися місцевим та регіональним організаціям, які провадять свою діяльність у конкретних громадах.

При оцінюванні переможців будуть враховуватися такі критерії, як мотивація та обґрунтованість заявки, попередній досвід і потенційний вплив на громаду або визначену групу людей.

Можливість надавати співфінансування проєкту стане перевагою.

Пріоритет буде надаватися заявкам, які стосуються тем соціального захисту, житла та освіти.

Як взяти участь?

Аби подати заявку, заповніть, будь ласка, анкету: https://forms.gle/npoBdwivnZbgCfbi7 

Коли?

Заявки приймаються до 23:59 13 серпня 2025 року.

Неповні заявки будуть відфільтровані на етапі технічного відбору.

Для уточнення інформації ми запросимо організації, що увійдуть до короткого списку, на розмову у форматі відеодзвінка. Результати відбору будуть оголошені у серпні 2025 року.

Основна робота в рамках проєкту буде відбуватися протягом вересня 2025 – березня 2026 року.

Як поставити питання?

Запитання щодо процесу подання заявки, відбору або проєкту загалом просимо надсилати на електронну пошту school@cedos.org.ua з темою листа «Питання».