9-12 жовтня у Львові відбувся воркшоп для 11 громад, що перемогли в конкурсі грантів на розвиток центрів спільнототворення від Ukraine-Moldova American Enterprise Fund та Cedos.
Центри спільнототворення — це доступні фізичні простори, де люди з різних соціальних груп мають можливість зустрічатися і збиратися разом для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці і всебічної реалізації свого людського потенціалу.
Упродовж чотирьох днів учасниці та учасники воркшопу знайомилися між собою, презентували ідеї, разом із менторками і менторами розробляли концепції та планували майбутні центри спільнототворення. Крім того, мапували стейкхолдерів і працювали над дорожньою картою проєктів.
«Сила демократії, яка сьогодні допомагає Україні обороняти незалежність, сила громадянського суспільства, яка нас гуртує, полягає в тому, що ми розуміємо наше різноманіття. Ми враховуємо різні потреби різних людей і спроможні знаходити порозуміння навіть на локальному рівні. Тому важливо створювати фізичні простори, де люди можуть взаємодіяти одне з одним, спілкуватися, знайомитися з тими, хто мають інший досвід»
Іван Вербицький, директор Cedos
Експертки проєкту розповіли про різні аспекти діяльності майбутніх просторів: залучення мешканок і мешканців, важливість комунікації у громадах, безбарʼєрність просторів тощо. А також разом з переможцями другої хвилі роздумували над тим, що таке спільноти та якою має бути етична взаємодія між відвідувачками і відвідувачами просторів.
«У нашому проєкті є дві основні вимоги: це доступність фізична і доступність програмна. Щоб усі люди в громаді могли приходити і користуватися простором, який буде створено. Цей проєкт — це не про ремонт будівель чи оновлення окремих приміщень всередині, а про об’єднання спільнот, гуртування громади — різних вікових категорій, людей з різним досвідом, різним статусом. Важливо, щоб усі мали рівний доступ до можливостей розвитку, щоб діти, підлітки, дорослі, літні люди, ветерани, представники всіх спільнот мали місце, де можна спілкуватися, обмінюватися досвідом та приймати рішення»
Ірина Озимок, директорка програми місцевого економічного розвитку UMAEF, засновниця Міжнародного саміту мерів.
Крім того, у рамках воркшопу учасниці та учасники побували на екскурсії в центрах спільнототворення — Urban Camp Lviv, Habilitation та Львівський муніципальний мистецький центр.
У межах конкурсу команди-переможці отримали до 1 400 000 грн кожна на розвиток центрів спільнототворення, а також підтримку менторів і менторок, які мають експертизу в питаннях архітектури, культури, комунікацій і соціальної взаємодії. Окрім цього, з обраними громадами працюватимуть експертки та експерти із залучення, інклюзії та комунікацій, які надаватимуть консультації під час доопрацювання концепцій та втілення проєктів.
У другій хвилі проєкту Community reBuilding беруть участь:
- Барська громада, Вінницька область. Проєкт реалізує ГО «Асоціація користувачів Барської районної бібліотеки «Світ інформації».
- Боярська громада, Київська область. Проєкт реалізує БО «Фонд Боярської громади».
- Галицинівська громада, Миколаївська область. Проєкт реалізує ГО «Центр навчання освіти дорослих «Південь».
- Гримайлівська громада, Тернопільська область. Проєкт реалізує ГО «Інститут міської культури».
- Довжанська громада, Закарпатська область. Проєкт реалізує ГО «Боржава».
- Коломийська громада, Івано-Франківська область. Проєкт реалізує ГО «Сила Громади».
- Копичинецька громада, Тернопільська область. Проєкт реалізує БО «Благодійний фонд «НАВКОЛО».
- Мошнівська громада, Черкаська область. Проєкт реалізує ГО «Нова Дружківка».
- Пустомитівська громада, Львівська область. Проєкт реалізує ГО «Агенція трансформацій «М.КЛАС».
- Пʼядицька громада, Івано-Франківська область. Проєкт реалізує ГО «Пізнай свою мрію» імені Степана Тарабалка».
- Славутська громада, Хмельницька область. Проєкт реалізує БО «Україна. Відроджені з попелу».
Community reBuilding — спільний проєкт Cedos та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF), спрямований на розиток центрів спільнототворення у громадах.
Дізнатись більше про проєкт можна за посиланням.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції