П’ять ключових вимог маршу:
- зупинити забудовне насильство над містом;
- розробити повністю новий генплан і відмовитись від генплану забудовників 2025;
- провести реформу транспорту і мобільності;
- повернути самоврядування та районні ради в зменшених районах;
- забезпечити чисте повітря та воду.
Співорганізатор_ки та партнер_ки Маршу створили також Зелену книгу, де зібрали понад сотню вимог, які стосуються охорони культурної спадщини, міської мобільності, боротьби з незаконною забудовою, адаптації до зміни клімату, збереження водойм, чистого повітря та питної води, інклюзивності, житлової політики, публічних просторів та врядування.
Cedos долучився до написання Зеленої книги та сформулював вимоги до змін у житловій політиці та врядуванні:
- створити фонд соціального орендного житла та інституту неприбуткової оренди житла;
- заборонити приватизувати житло, придбане чи збудоване за бюджетні гроші;
- регулювати сектор оренди, що враховуватиме інтереси орендарів житла (мінімальний строк довгострокового договору, умови пролонгації, регулювання індексації);
- розробити нову редакцію Концепції державної житлової політики й на основі неї — нову редакцію Житлового кодексу;
- створити мережу доступних і безкоштовних притулків для бездомних людей, де можна отримати їжу, прийняти душ, випрати речі, подати заявку на відновлення документів, отримати квиток на потяг/автобус додому.
Усі вимоги Зеленої книги дивіться тут. На засіданні 7 жовтня вимоги маршу отримають всі депутати Київської міської ради. Вони також будуть надіслані відповідальним органам влади національного та місцевого рівнів.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції