Сучасна світова наука є немислимою без вільного обміну ідеями та інтернаціональних дослідницьких команд. Проте для одних країн академічна мобільність перетворюється на втрату наукового потенціалу, в той час як інші країни використовують цей механізм для збагачення власного людського капіталу.
Що таке «відтік мізків» і чим він загрожує для країни? Чому відтік науковців з України залишається стабільно високим, а українські студенти чимраз частіше обирають закордонні вузи? Яку політику повинні обрати чиновники щодо науковців-мігрантів?
Ці питання стояли перед нами впродовж роботи над аналізом проблеми академічної міграції з України. Огляд офіційної статистики щодо міграції науковців та навчання українських студентів закордоном, аналіз факторів, які наштовхують науковців прийняти рішення покинути країну, а також які кроки будуть найбільш ефективними у процесі вирішення проблеми міграції науковців – про це та інше читайте у нашому звіті "Академічна міграція".
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції