Що географія може розповісти про простір за капіталізму та зміни, яких він зазнає на різних рівнях? З’ясовували це у шостому географічному епізоді подкасту «Ринок вирішить?».
«Вчиш географію? А знаєш всі столиці?» – часто чують географині й географи у свій бік. Але насправді географічні науки вивчають різні явища та процеси в просторі – відмінності між ними, схожі риси тощо. Про це і говоримо в епізоді. А точніше про:
- децентралізацію на глобальному рівні: коли не держави, а міста стають головними гравцями і беруть на себе державні функції;
- створення так званих мереж глобальних міст, які сильно відрізняються від решти країни;
- конкуренцію міст між собою за місце в глобальній мережі і капітал, який постійно переміщується між цими містами, і як це призводить до нерівномірного географічного розвитку.
А ще чому децентралізація не може замінити політики регіонального вирівнювання, як виникають процеси джентрифікації й субурбанізації у містах, і що з цим робити.
Послухати можна тут:
Говорять: Анастасія Боброва, керівниця Українського урбаністичного форуму, аналітикиня Cedos, Павло Федорів, аналітик Cedos. Звук і монтаж: Катерина Бабич.
Подкаст виходить у рамках Українського урбаністичного форуму, який цього року відбувається онлайн через карантин, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції