Анонс події
В основі розвитку багатьох сучасних міст лежить ідея «креативності». Однак, автор концепту креативного класу і креативного міста Річард Флоріда розкритикував свої попередні роботи. Передусім, його критика стосувалася впливу креативного підходу на соціальну рівність. Попри це, стратегія приваблення креативного класу через брендування міста, технологічні парки, туристифікацію досі здається перспективною багатьом міським очільни_цям. Львів, на жаль, не виняток. Багато змін у місті легітимізуються дискурсом креативності.
Мета екскурсії – деконструювати «креативну» стратегію і подумати, які наслідки вона має для права на місто. Ми пропонуємо прогулятись від центру міста через Підзамче до Замарстинова разом з дослідницями і активіст_ками та обговорити соціальні конфлікти, яка виникають через розвиток центру міста і нове будівництво у житлових районах.
Екскурсію проведе дослідниця житла Альона Ляшева. Під час прогулянки ви також зустрінетеся з дослідницею джентрифікації Оленою Гуленок. Вона розповість про витіснення містян_ок, до якого призводить туристифікація центральної частини міста. Разом з міськими активістами ми розкажемо про конфлікти, які точаться щодо історичних будівель у Львові. Крім цього, звернемо увагу на умови праці у сфері будівництва.
Прогулянка відбудеться 5 червня, об 11:00. Місце зустрічі ми повідомимо тим, хто зареєструються до 3 червня включно. На жаль, маємо обмежену кількість місць і зможемо запросити лише 20 людей. Під час екскурсії ми просимо вас дотримуватися дистанції та одягати маски. Якщо напередодні екскурсії ви почуваєте себе погано, залишайтеся вдома і попередьте організатор_ок.
Програму форуму шукайте тут.
Під час екскурсії ми пропонуємо вам ділитися фотографіями і враженнями за хештегом #urbanforum_walks. Автори і авторки найпопулярніших публікацій отримають у подарунок українське видання книжки географа Девіда Гарві «Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції».
Захід є частиною Українського урбаністичного форуму «Після завтра», який проводить Cedos за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції