Анонс події
Листопад став місяцем, коли відразу в кількох містах України оголосили про плани підвищення вартості проїзду в громадському транспорті.
Так, у Львові вартість однієї поїздки з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин пропонують встановити на рівні 10 гривень для електронного квитка і 15 гривень — для паперового. Місячний проїзний з необмеженою кількістю поїздок може коштувати 420 гривень (для студентів і студенток — 210), безлімітний річний абонемент — 3650 гривень. Нові тарифи пропонують запровадити в місті в січні 2022 року — коли запрацює система електронного квитка.
У Києві вартість разового квитка у метро, трамваї, тролейбусі, автобусі запланували підвищити до 20 гривень, а для тих, у кого є “Картка киянина” — до 12 гривень. Вартість місячного проїзного на необмежену кількість поїздок може зрости до 2990 гривень.Після широкого обурення голова КМДА Віталій Кличко пообіцяв відкласти підвищення вартості проїзду до кінця опалювального сезону. Однак, питання про те, як мають формуватися тарифи на проїзд і якою має бути система оплати, лишається відкритим.
- Як формується вартість проїзду і чи впливає її підвищення на якість роботи громадського транспорту?
- Яка процедура прийняття рішення про встановлення вартості проїзду?
- Чи мають доходи від продажу квитків повністю покривати витрати комунальних перевізників?
- Яким має бути співвідношення вартості разових квитків і довготривалих проїзних на місяць, пів року, рік?
- Що таке “оплата транспортної роботи”, навіщо вона потрібна і як її запровадити?
- Які бувають види “електронних квитків” і чому той, що впровадили в Києві, є гіршим за той, що невдовзі почне працювати у Львові?
Відповіді на ці питання шукатимемо в понеділок, 22 листопада, о 19:00.Директор Cedos Іван Вербицький говоритиме з Андрієм Білим, експертом з питань міської мобільності, автором ютуб-каналу Bilyy VLOG і колишнім заступником директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
Розмова транслюватиметься на фейсбук-сторінці Cedos.
Відео події
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції