Наймасовіший в історії незалежної України громадський протест кінця 2013 — початку 2014 року окрім того, що призвів до зміни влади, спричинив певний зсув в усталеному розумінні публічного простору міста, вклав в нього нові функціональні, політичні й емоціональні змісти. Потужний мобілізаційний потенціал Майдану навіть після революції продовжує впливати на соціум і створює сприятливе підґрунтя для появи нових громадських і політичних ініціатив у найрізноманітніших сферах, зокрема у сфері міського розвитку.
Тільки за останній місяць в Києві з’явилося не менше п’яти неформальних груп і об'єднань, які займаються проблематикою міського розвитку і прагнуть реформувати і осучаснити цю сферу, а проблема справедливого і прозорого облаштування публічних просторів у центрі Києва стала однією із найбільш нагальних.
У зв'язку з цим Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля запрошує учасників громадських урбаністичних ініціатив, архітекторів, дослідників/ниць міста, митців і мисткинь, кураторів і представників мистецьких організацій, діяльність яких пов'язана з темою трансформації міських публічних просторів, взяти участь у експертному круглому столі, який відбудеться 4 квітня о 17:00 у офісі Фонду, за адресою: вул.. Володимирська, 18/2, к. 3.
У столі візьмуть участь також і спіробітники Центру дослідження суспільства – Ігор Тищенко і Іван Вербицький
Ми вітаємо пожвавлення громадської активності довкола проблеми міського розвитку і готові сприяти створенню міждисциплінарного урбаністичного руху в Україні та підвищенню його професійної обізнаності й скоординованості. Цей круглий стіл є спробою консолідації креативної та професійної спільноти для розробки нових принципів міської політики та дієвого впливу на систему прийняття рішень у місті.
Питання, що будуть розглядатися на зустрічі
1. Чи є в Києві експертна спільнота урбаністів? Скільки міських громадських ініціатив існує наразі в Києві, як вони працюють, чи існує серед них якась координація?
2. Публічний простір міста. Наскільки наші уявлення про природу публічного простору співпадають та наскільки вони адекватні потребам пост-майданного міста? Як має виглядати соціально справедливий механізм облаштування публічних просторів?
3. "Право на місто». Кому воно належить? Хто може цим правом компетентно та відповідально скористатися і в якій формі це зробити, щоби бути почутим?
4. У якій формі мають розвиватися відносини між різними суб’єктами творення міського простору і як має виглядати механізм прийняття рішень в сфері міської політики і містобудування?
За результатами роботи «круглого столу» має бути розроблена відозва до органів і відомств міської влади, а також відповідних профільних міністерств з приводу бачення експертною та професійною спільнотою порядку відбудови публічних просторів Києва та облаштування місць пам’яті за загиблими під час акцій громадського протесту у 2013-2014рр. За згодою учасників може бути ініційоване проведення більш широкого публічного форуму для донесення ідей експертів до широкої громадськості.
Попередній список запрошених учасників:
Асамблея діячів культури Ініціатива конкурсу на спорудження меморіалу «Небесної сотні» Андрій Косецький
Ігор Скляревський
Максим Пуговський (візійний проект «Нова країна», співорганізатор обговорення «Нове місто»)
Олеся Островська-Люта
Катерина Ботанова
Володимир Кадигроб
Стас Дьомін
Владислав Тимінський
Віктор Зотов
Анна Бондарь
Андрій Вавриш
Світлана Шліпченко
Наталя Кондель-Пермінова
Владислава Осьмак
Ігор Тищенко, Центр досліджень суспільства
Іван Вербицький, Центр досліджень суспільства
Світлана Ільченко
Євгенія Сарапіна
Андрій Макаренко
Ірина Бондаренко/Ксенія Семенова
Вікторія Журавльова (БиТБ)
Руслан Кавацюк («Dream Kyiv» урбаністична ініціатива «Часопису»)
Рутковська Ольга УНДІ Укрпроектреставрація
Романова Катерина, заступниця директора Музею історії Києва
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції