Search

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Female Migration to Ukraine: Research Results

 

Аналітичний центр CEDOS презентує результати якісного соціологічного дослідження щодо проблем інтеграції жінок-мігранток до українського ринку праці та суспільства загалом. 

Міграція до України має чимало облич, в тому числі має вона і жіноче обличчя. В усьому світі жіноча міграція визнається зоною підвищеного ризику та порушень прав людини. 

Жінки-мігрантки частіше за чоловіків не працюють, а тому мають більш обмежений доступ до ресурсів. Жінки-мігрантки часто працюють у неформальному секторі, і тому часто стають соціально незахищеними, мають більше ризиків зіштовхнутися з поганими умовами праці та ксенофобією. 

Внаслідок домінуючих в суспільствах традиційних країн походження норм щодо соціальних ролей в родині жінки-мігрантки частіше опиняються в соціальній ізоляції, піддаючись подвійний дискримінації - і як мігранти, і як жінки. 

Ці обставини призводять до необхідності розробки спеціальних таргетованих політик, що посилювали б здатність жінок- мігранток справлятися з проблемами та перешкодами на шляху інтеграції.

Запрошуємо фахову громадськість до обговорення результатів дослідження та рекомендацій відповідальним органам влади. 

Програму заходу та можливості для реєстрації опублікуємо згодом. 

Марафон справедливого урядування

Ефективне урядування - це, на нашу думку: 

  • усвідомлення цінностей, заради реалізації яких приймаються управлінські рішення;

  • дослідження та робота з даними для того, щоб ефективніше до цих цінностей рухатися.

Обидва компоненти, вважаємо ми, однаково важливі для того, щоб в Україні ставало краще жити. 

Тому цієї осені аналітичний центр CEDOS не тільки презентуватиме результати досліджень. Ми організовуємо Марафон справедливого урядування, щоб піднімати серед фахової громадськості також ціннісні питання: які цілі урядування потрібно ставити у цих сферах? Чиї проблеми і потреби мають бути в пріоритеті, і за рахунок яких ресурсів? 

Розклад:

31 жовтня - обговорення міграційної статистики

27 листопада - обговорення української житлової політики за результатами дослідження

5 грудня - обговорення стратегій розвитку міст

12 грудня - обговорення проблем інтеграції жінок-мігранток в українське суспільство

19 грудня - обговорення індикаторів інтеграції ВПО

Заходи відбудуться в рамках “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого  суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Ілюстрації: designed by Freepik.

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати