Анонс події

Російська війна в Україні продовжує нести смерть, руйнування, спричиняти вимушене переселення та страждання у значних масштабах. За даними Верховного комісара ООН з прав людини, майже 18 мільйонів людей — близько 49 відсотків населення країни — потребують гуманітарної допомоги та захисту. Війна вже змусила мільйони людей покинути їх дім. Але бойові дії продовжуються, тому й сьогодні багато людей мусять шукати прихистку в інших спільнотах. Деякі з них обирають місцем для переїзду більш безпечні регіони України, тоді як інші виїжджають за кордон. Станом на початок 2023 року близько 5 мільйонів українок і українців були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, а 6 мільйонів звернулися по відповідну допомогу в Європі.

Муніципалітети та громадянське суспільство України та Німеччини докладають зусиль, щоб підтримати переселенців та переселенок. Зокрема створюють програми допомоги для соціальної інтеграції та реагування на невідкладні ситуації. Вони розвивають партисипативні практики, щоб підвищити ефективність цієї допомоги, зробити її більш орієнтованою на потреби. Муніципалітети обох країн залучають волонтерство, неурядові організації, партнерське фінансування та інші ресурси. В Україні громади створюють інструменти для залучення внутрішньо переміщених осіб до планування та реагування на невідкладні ситуації, а також налагоджують співпрацю з організаціями громадянського суспільства. У Німеччині організації мігрантів і зокрема українська діаспора є важливими партнерами як для переселенців та переселенок, так і для муніципалітетів.

Ми прагнемо посилити зв’язки між муніципалітетами та громадянським суспільством України й Німеччини та організувати обмін досвідом реагування на потреби у невідкладній гуманітарній допомозі. Захід буде присвячено таким питанням:

  • Як організоване надання невідкладної гуманітарної допомоги в громадах України та муніципалітетах Німеччини?
  • Які є ефективні практики та виклики у співпраці між громадянським суспільством та місцевими органами влади?
  • Як можна залучити переселенців та переселенок до планування реагування на невідкладні ситуації?

Спікер_ки:

  • Віталій Антоненко – Голова Білокуракинської військової адміністрації Луганської області;
  • Ксенія Гедз  Координаторка з питань адвокації БФ “Право на захист”;
  • Аліса Рентович – Фасилітаторка групи Лідерство та партисипація, IsraAID, Німеччина;
  • Жанна Крамер – Координаторка громадської роботи в районі Ліхтенберг у Берліні.

Вівторок, 5 вересня 2023 (15:00-16:30 за Берліном | 16:00-17:30 за Києвом)

Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom. Щоби взяти участь та мати змогу приєднатися до дискусії, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням.

Захід буде супроводжуватись синхронним перекладом українською, німецькою та англійською мовами.

Воркшоп відбудеться в межах серії онлайн-заходів на тему «Посилення участі переселенців та мігрантів у прийнятті рішень громадами щодо надання невідкладної гуманітарної допомоги та інтеграції», які організовують Німецька асоціація мігрантських організаційmoveGLOBAL e.V. та український аналітичний центр Cedos. Заходи відбуватимуться в рамках програми Cross Culture Synergy, що фінансується Інститутом зовнішніх культурних відносин (IFA). 

Відео події