Щороку в Києві меншає комунальних кінотеатрів. За радянських часів в Києві їх було понад 40, наразі майже всі вони зачинені — більшість після приватизації. Восени 2018 року в Києві закрили комунальні кінотеатри “Кінопанорама” і “Україна”, потім “Київ”.

Як і чому зникають кінотеатри? Учасни_ці активістської ініціативи Occupy Kyiv Cinemas і громадської організації “Культурні географії”, яка досліджує тему збереження культурної архітектурної спадщини, дослідили кінотеатри в Києві та регіонах у межах проєкту “Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду”. Дослідниці провели інтерв’ю з представни_цями влади, активіст_ками та працівни_цями кінотеатрів, щоб краще розуміти історію кінотеатрів радянського часу та в якому стані ці заклади культури перебувають зараз.

Ділимося з вами 12 епізодом подкасту “Культурна робота”. У ньому дослідни_ці розповідають, чому збереження кінотеатру часто залежить від працівни_ць та директор_ок кінотеатрів, і якої підтримки бракує від держави.

Послухати випуск можна також тут:

Нагадуємо, що ви можете розповісти про свій досвід роботи у сфері культури та поділитися враженнями від подкасту. Чекаємо на ваші історії та відгуки у цій формі.

Говорять: Олена Сирбу, аналітикиня Cedos, програмерка KISFF, Ксенія Рибак та Валерія Карпань, дослідниці проєкту “Кінографія. Географія українських кінотеатрів радянського періоду”.

Монтаж і звук: Катерина Бабич. Ілюстрації: Анна Іваненко.

Подкаст виходить за підтримки Українського культурного фонду.