Сьогодні в Брюсселі українські аналітики Андрій Солодько (CEDOS) та Катерина Кульчицька (Європа без бар’єрів) презентували оптимальний підхід перетворення України на партнера ЄС в питаннях врегулювання інтенсивної міграції в європейські країни.
Аналітики оцінили та презентували прогрес, поточні процеси та прогалини в українському управлінні міграцією. Катерина Кульчицька (Європа без бар’єрів) пояснила, що нещодавні реформи вже довели, що Україна є безпечним сусідом ЄС: “Країна виконала всі 54 критерії ПДВЛ[1], ввела біометричні паспорти, посилила прикордонний контроль за нелегальною міграцією, ратифікувала угоду про реадмісію між Україною та ЄС, а також з нуля побудувала нову політику в сфері міграції всього за 2 роки”.
Демонструючи помітний прогрес в галузі управління міграцією, Україна має великі шанси стати новою приймаючою країною для біженців і мігрантів, які шукають кращого життя – вважають аналітики. Каталізатором цієї концепції має бути добре продумана політика інтеграції мігрантів в Україні.
Як зазначив Андрій Солодько (аналітик в сферах міграції та захисту прав людини, CEDOS):
“Україна може задовольнити потреби багатьох мігрантів, які прямують до ЄС. Таким чином, система інтеграції, якій зможуть довіряти біженці та будь-які мігранти, в тому числі внутрішні, може перетворити Україну з країни транзиту на країну призначення. Гарантії дотримання прав людини, соціальні послуги, доступ до медичного обслуговування та освіти, можливості працевлаштування та соціальні зв’язки, разом створюють більш ефективні механізми затримки, ніж будь-який паркан чи прикордонний контроль. Україна в змозі виконати ці вимоги, але країна повинна належно організувати свої ресурси і дії”.
Аналітики дійшли висновку, що допомога і контроль ЄС у розвитку добре продуманої політики інтеграції є мудрим довгостроковим рішенням. Цей крок допоможе Україні і принесе користь ЄС, створюючи надійного партнера з питань міграції «на задньому дворі» Європи.
[1] План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції