«Спільний дім» — тема цьогорічного форуму, якою ми хочемо підкреслити важливість комфортного дому для всіх. Питання житла є одним із ключових для відновлення і розвитку українських міст, а проблема нестачі доступного і якісного житла лише загострилася за час повномашстабної війни.

На учасників і учасниць форуму чекали лекції про житлову політику, круглі столи та панельні дискусії про планування міст, регіональний розвиток і вплив війни на різні соціальні групи. Крім цього під час спеціальних воркшопів було обговорено можливості використання закордонного досвіду розвитку соціального житла в українському контексті, а також важливість залучення жителів і жительок до відновлення міст. 

Учасники і учасниці форуму підписали «Декларацію Українського урбаністичного форуму 2023», в якій визначено ключові принципи відновлення та розвитку українських громад. 

Форум організував аналітичний центр Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля. Головним локальним партнером форуму виступив Інститут розвитку міст (Вінниця).

Серед цьогорічних партнерів форуму також: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Вінницька міська рада, Агенція просторового розвитку (Вінниця), Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії, Асоціація учасницького розвитку громад, Vidnova Program, урбаністична платформа Mistosite, міський журнал Хмарочос.