Анонс події

Дослідження і аналітика допомагають отримати знання, на основі яких можна приймати обґрунтовані рішення для відновлення громад та розвитку суспільства. Аби провести дослідження, важливо дотримуватись етичних принципів та норм, а також бути рефлексивними і враховувати нерівності у процесі дослідження. Які існують етичні принципи проведення досліджень, які додаткові виклики проведення дослідження під час війни, як не нашкодити респондент_кам?

26 січня об 11:00 за київським часом запрошуємо вас на воркшоп з етики та гендерної чутливості досліджень. Під час воркшопу ми розглянемо такі питання:

  • Базові етичні принципи та норми соціологічних досліджень і документи, що їх регулюють;
  • «Етика турботи»: вплив феміністичних підходів на сучасні принципи дослідницької етики та методику досліджень;
  • Принципи (хорошого) дослідження: рефлексивність, увага до нерівностей та їх перетинів, партисипативність, дослідження як політична дія;
  • «Не нашкодь»: війна як етичний виклик для проведення досліджень та принципи травмо-орієнтованих підходів;
  • Гендерночутлива та антидискримінаційна мова звіту.

Воркшоп проведе Олена Стрельник, докторка соціологічних наук, дослідниця.

Під час події Олена поділиться й власним досвідом проведення досліджень, а учасни_ці події зможуть поставити питання та розглянути конкретні кейси. 

Подія відбудеться у Zoom. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/cty1pHRXbhb4uEJC8
Посилання на приєднання в Zoom буде надіслано всім зареєстрованим.

Ця подія проводиться в рамках проєкту «UA Transformation Lab», що є спільним проєктом Інституту європейської політики (Берлін), Cedos, Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Центру «Нова Європа» і реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Метою проєкту є посилення українських аналітичних центрів та громадських організацій, поглиблення їхньої співпраці з місцевими органами влади і надання необхідних інструментів для ефективного сприяння процесам відновлення та євроінтеграції.

Відео події