Анонс події

Децентралізації та перемасштабування політичного й економічного управління у країнах Європи належать до найбільш важливих соціально-просторових процесів в останні десятиліття. Реформа децентралізації в Україні торкається безлічі галузевих реформ і покликана активізувати місцевий розвиток, даючи громадам як ресурси, так і відповідальність за вирішення локальних проблем, водночас посилюючи згуртованість.

Серією публічних заходів, присвячених місцевому розвитку та регіональній політиці, аналітичний центр Cedos у співпраці з Європейським університетом Віадріна у Франкфурті-на-Одері, прагне створити простір для відкритої дискусії між ключовими стейкхолдерами у сфері місцевого та регіонального розвитку в Україні та за кордоном і надати можливість для обміну знаннями та досвідом між представниками різних галузей з різних країн.

Перший захід відбудеться 28 квітня об 11:00 за київським часом і пройде у форматі двох панельних дискусій.

І панельна дискусія. Місцевий та регіональний розвиток: академічні перспективи

Ми розглянемо актуальні концепції регіонального розвитку та те, як вони втілюються у конкретних регіональних політиках. Зокрема, ми б хотіли детальніше зупинитися на концепті місцевого розвитку (local development) і поговорити про його витоки, цілі та можливі наслідки як для локальних економік, так і для добробуту населення.

Якими є основні етапи розвитку регіональної політики в Європі та за її межами? Чи є децентралізація заміною регіональної політики в Україні? Що підхід місцевого розвитку може запропонувати для вирішення проблем у регіонах? Що розглядається як проблеми в рамках цього підходу? Що лишається поза увагою? Як місцевий розвиток впливає наявні регіональні нерівності?

Панеліст_ки:
  • Ігор Ксенич, кандидат наук, ад'юнкт-професор кафедри студій культурної ідентичності Інституту європейський культур у Гнезно університету ім. Адама Міцкевича (Познань);
  • Влад Михненко, кандидат наук, ад'юнкт-професор у сфері сталого міського розвитку та науковий співробітник Колледжу Святого Петра Оксфордського університету;
  • Ольга Мрінська, кандидатка наук, амбасадорка та попечителька Асоціації регіональних студій, заступниця директора і старша менеджерка з оцінки в Європейському банку реконструкції та розвитку;
  • Ольга Шевченко, кандидатка наук, завідувачка сектору стратегій регіонального розвитку Національного інституту стратегічних досліджень.

Модеруватиме дискусію Павло Федорів, міський географ та аналітик у сфері житлової політики аналітичного центру Cedos.

ІІ панельна дискусія. Місцевий розвиток на практиці: досвід громадянського суспільства та органів виконавчої влади.

Звертаючись до прикладів України, Білорусі, Польщі та інших країн ЄС, ми спробуємо порівняти підходи до регіональної політики та її реалізації у цих країнах. Ми звернемося також до міжнародної співпраці на місцевому рівні.

Особлива увага буде приділена ролі транснаціональності та міжгалузевості: який вплив мають іноземні державні чи бізнес-інвестиції та чи сприяють вони розвитку міст та регіонів? Які є альтернативні форми міжнародної співпраці, окрім економічної підтримки чи кооперації, і як би вони могли сприяти розвитку окремих регіонів? Як фахівці з різних галузей можуть сприяти більш цілісним рішенням шляхом співпраці?

Панеліст_ки:

  • Андрій Очеретний, заступник міського голови Вінниці;
  • Белла Тсхвелішвілі, координаторка програм Східного партнерства у проєкті Platforma (Бельгія) — мережі співпраці між місцевими та регіональними органами влади;
  • Яцек Яськовяк, мер міста Познань (Польща);
  • Представни_ця Мінської урбаністичної платформи (Білорусь) — міждисциплінарної активістської організації у сфері міського розвитку.

Дискусію модеруватиме Роман ле Кінью, директор аналітичного центру Euro Creative (Франція), що спеціалізується на економічному та регіональному розвитку у Центральній та Східній Європі.

Захід відбудеться в онлайн-форматі. Робочі мови заходу — українська та англійська; для спікерів та учасників буде забезпечено синхронний переклад.

Щоб взяти участь у заході та мати можливість ставити запитання під час події, зареєструйтесь за цим посиланням. Кінцевий термін реєстрації: 27 квітня, 18:00. Ми надішлемо посилання на подію усім зареєстрованим напередодні. Онлайн-трансляція також буде доступна на сторінці Cedos у Facebook.

Захід є частиною проєкту ​«Ukraine Calling. Cross-Sectoral Capacity Building», який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.