Анонс події

Повномасштабна війна змінила потреби й запити громад, інституцій, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та українського суспільства загалом. Багато руйнувань і вимушених переміщень, збитків і страждань зумовили потребу в реагуванні і допомозі, відбудові і відновленні, дизайнуванні нових політик. Вони є неможливими без досліджень і оцінювання цих трансформацій, визначення актуальних потреб та пропонування способів, як їх задовольнити.

Громадські організації, органи місцевого самоврядування та міжнародні інституції докладають чимало зусиль для оцінки потреб різних груп населення України й створення рекомендацій для розробки міжнародних, національних і місцевих політик, які б враховували реалії воєнного часу.

У середу, 14 грудня, о 14:00 за київським часом ми проведемо методологічний семінар про можливості, обмеження та виклики оцінювання потреб в умовах війни. Під час семінару ми поговоримо про те, навіщо проводити оцінку потреб, які методи або підходи можна для цього застосовувати, як можна використовувати результати таких досліджень. Ми також обговоримо роль міжнародних організацій як замовників цих досліджень, місце українських інституцій у цьому процесі та можливості для підсилення голосу українських дослідни_ць.

Спікер_ки семінару:
📍 Андрій Литвинчук, кандидат економічних наук, заступник директора Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики», яка проводила загальнонаціональне опитування з оцінювання потреб органів місцевого самоврядування на рівні громад, щоб краще зрозуміти їхню ситуацію й нагальні потреби в освітній сфері.
📍 Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень, співавтор дослідження «Діти і війна в Україні».
📍 Сюзанна Мнацаканян, керівниця проєкту Ради Європи «Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні», у межах якої була проведена оцінка потреб щодо соціальних прав в Україні під час війни.
📍 Максим Єлігулашвілі, дослідник, експерт Інституту миру та порозуміння і коаліції «Україна. П’ята ранку», співавтор дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф.
📍 Ірина Локтєва, старша спеціалістка з аналізу даних у Міжнародній організації з міграції

Модераторка: Анастасія Боброва, експертка аналітичного центру Cedos

Подія транслюватиметься на фейсбук-сторінці Cedos. Запис також опублікуємо на ютуб-каналі Cedos.
Семінар є частиною Школи Cedos. В межах цієї ініціативи ми прагнемо до обміну досвідом всередині дослідницької спільноти, а також популяризації досліджень як загалом в Україні, так і серед українського громадянського суспільства.

Семінар організовано в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку впроваджує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Відео події