Анонс події

На війні щодня гинуть військові та цивільні, Росія руйнує українські міста і культурну спадщину. Потреба гідно вшанувати і зберегти пам’ять про ці події є дуже важливою вже зараз. У громадах виникають імпровізовані місця пам’яті, з'являються пропозиції перейменувань, ведеться робота над збереженням історичних артефактів. Водночас, люди потребують часу для горювання та оплакування, але також місць заспокоєння, просторів для вшанування пам’яті та спогадів.

У четвер, 2 березня, з 14:00 до 16:00 за київським часом запрошуємо на воркшоп про пам’ять і меморіалізацію із залученням громади на прикладі проєктів комеморації, музеєфікації і створення місць пам’яті в Україні і за кордоном. Під час події поговоримо про те, як знайти баланс між потребою мати час на проживання травми і бажанням якнайшвидше здійснювати меморіалізацію, які кроки потрібні для вшанування пам’яті, як уникнути конфліктів при цьому, яким чином інтегрувати місця пам’яті у простір міст і громад.

Спікери й спікерки:

  • Оксана Довгополова кураторка платформи культури пам'яті Минуле/Майбутнє/Мистецтво, докторка філософських наук
  • Світлана Шліпченко голова Центру урбаністичних студій, кандидатка філософських наук
  • Дарина Вільхова соціологиня, дослідниця Центру просторових технологій
  • Ірина Склокіна історикиня, дослідниця Центру міської історії у Львові

Модераторка:

  • Марія Грищенко, соціологиня, дослідниця міст

Подія відбудеться онлайн у Zoom з синхронним перекладом між українською й англійською мовами. Для того, щоби взяти участь події та мати змогу приєднатися до дискусії, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням.

Ця подія продовжує серію воркшопів про партисипацію в громадах у контексті створення місцевих програм відновлення. Її організовано за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії через Програму «U-LEAD з Європою». Зміст події є виключною відповідальністю аналітичного центру Cedos та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії.

Відео події