Анонс події
Процеси децентралізації державної влади тривають у світі останні 50 років. Частина влади переходить від національних органів до місцевих, а також до громадянського суспільства і бізнесу.
Міські стратегії є способом узгодження цінностей, візій та цілей різних зацікавлених сторін і створення спільного бачення майбутніх міських політик.
Саме з цією метою до розробки стратегій залучають представниць/-ків якомога більшої кількості різних груп жительок/-ів міста: експерток/-ів, активісток/-ів, мігранток/-ів, пенсіонерок/-ів, вчительок/-ів, представниць/-ів малого, середнього та великого бізнесу, журналісток/-ів, держслужбовиць/-ів, художниць/-ів і так далі. На відміну від містобудівної документації, стратегії є менш формальними і більш гнучкими документами, зрозумілими не тільки експерткам/-ам.
Ми в CEDOS проаналізували Стратегію розвитку Києва до 2025 року і визначили її місце серед інших стратегічних документів різних рівнів, а також вивчили теоретичні підходи й основну нормативно-правову базу щодо розробки стратегій регіонів і міст в Україні.
На заході ми поділимося результатами нашої роботи.
Після цього запрошуємо розповісти про ті складності, які виникають у вашій роботі у зв'язку зі стратегією розвитку Києва.
Запрошуємо долучитися 5 грудня в "Освітній станції 31В1".
Вхід за попередньою реєстрацією.
Реєстрація за посиланням: http://bit.ly/Strategiia
Ілюстрації: Женя Олійник.
Марафон справедливого урядування
Ефективне урядування - це, на нашу думку:
-
усвідомлення цінностей, заради реалізації яких приймаються управлінські рішення;
-
дослідження та робота з даними для того, щоб ефективніше до цих цінностей рухатися.
Обидва компоненти, вважаємо ми, однаково важливі для того, щоб в Україні ставало краще жити.
Тому цієї осені аналітичний центр CEDOS не тільки презентуватиме результати досліджень. Ми організовуємо Марафон справедливого урядування, щоб піднімати серед фахової громадськості також ціннісні питання: які цілі урядування потрібно ставити у цих сферах? Чиї проблеми і потреби мають бути в пріоритеті, і за рахунок яких ресурсів?
Розклад:
31 жовтня - обговорення міграційної статистики
27 листопада - обговорення української житлової політики за результатами дослідження
5 грудня - обговорення стратегій розвитку міст
12 грудня - обговорення проблем інтеграції жінок-мігранток в українське суспільство
19 грудня - обговорення індикаторів інтеграції ВПО
Заходи відбудуться в рамках “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.Конспект події
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції