Анонс події

Пандемія Covid-19 загострила системні проблеми в різних сферах, пов’язаних із добробутом населення – охороні здоров’я, соціальному захисті, освіті. Установи, що надають соціальні послуги, утворюють мережу підтримки для тих, хто зіткнулися з бідою, потрапили у складну життєву ситуацію та потребують допомоги. Мережа цієї підтримки тримається на щоденній праці тисяч працівни_ць соціальної сфери, а їхнє навантаження під час пандемії лише зросло.

Cedos вирішив дослідити, які виклики постають перед ключовим працівни_цями у сфері соціального захисту під час пандемії. Умови та оплата праці у бюджетній сфері в Україні – тема, що неодноразово опинялась у фокусі публічних дискусій. Однак проблеми у соціальній сфері отримують у ній менше уваги. Водночас вже третій рік триває імплементації реформи соціальних послуг, покликана покращити їх якість. Але чи змінюються умови праці тих, хто надають ці послуги? Які проблеми зайнятих у бюджетній сфері загострила пандемія? Що варто змінити у системі соціального захисту з точку зору самих працівни_ць?

16 лютого, 11:00-13:00 запрошуємо вас на презентацію аналітичної записки про вплив пандемії на сферу зайнятості у бюджетній сфері. Після презентації ми разом з експерт_ками обговоримо її результати. Подія відбудеться онлайн.

Спікер_ки:

 • Артем Тишковець, Євгеній Гостюмінський і Віталіна Коркушко, державні експерти експертної групи з питань трудових відносин Директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки України
 • Руслан Колбаса, Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України
 • Оксана Дутчак, кандидатка соціологічних наук, заступниця директорки «Центру соціальних і трудових досліджень»
 • Світлана Толстоухова, керівниця ГО «Ліга соціальних працівників»
 • Дмитро Кондратенко, начальник відділу з моніторингу та оцінювання МБФ Карітас України
 • Юрій Піжук, голова Профспілки працівників державних установ України
 • Ольга Петроє, доктор наук з державного управління, керівниця Лабораторії соціального діалогу Профспілки працівників державних установ України, голова ГО “Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права".

Основні питання, на яких сконцентруємося:

 • Як пандемія вплинула на зайнятих у бюджетній сфері, які проблеми загострила?
 • З якими проблемами зіштовхнулись зайняті, особливо ті, які не могли перейти у дистанційний формат роботи?
 • Як пандемія вплинула на соціальні професії й сферу догляду: соціальних працівниць, медсестер, працівни_ць дитсадків?
 • Якими є механізми захисту праці та що відбувалось з лікарняними й додатковими виплатами під час пандемії?
 • Які «уроки пандемії» варто врахувати у сфері зайнятості загалом і зайнятості працівників соціальної сфери зокрема?

Подія відбудеться онлайн у Zoom. Для того, щоб приєднатися до події і мати змогу приєднатися до дискусії, зареєструйтесь за посиланням. Подія також транслюватиметься на сторінці Cedos у Фейсбуці.

Цю дискусію ми проводимо у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.