Анонс події
Приєднуйтесь до дискусії про житло та війну, яку ми робимо спільно з нашими грузинськими колегами.
Повномасштабна війна, яку Росія розпочала в Україні, спровокувала безпрецедентну житлову кризу. Український уряд забезпечує прихисток для людей, які втратили своє житло протягом першого місяця, але час переходити до довгострокових рішень і політики. Україна вже має досвід надання житла для переселенців у 2014 році, коли Росія анексувала Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей.
Як і Україна, Грузія також пережила кілька хвиль переміщення населення внаслідок збройних конфліктів. Війна в Абхазії 1990-х років і російське вторгнення у 2008 році залишили сотні тисяч людей без дому. Попри дії держави в різний час, питання довгострокового проживання для ВПО залишається серйозним викликом. Приблизно 50% сімей ВПО все ще живуть у тимчасових приміщеннях, деякі з них — у небезпечних умовах.
Обговорення відбудеться 27 травня о 15:00 за київським часом у Zoom.
Захід також транслюватиметься на сторінках у Facebook. Мова дискусії — англійська.
Під час заходу ми зосередимося на впливі війни на український житловий сектор. Ми обговоримо грузинський досвід забезпечення житлом переселенців. Також коротко розглянемо історію житлової політики в Україні та Грузії. Разом ми обговоримо краще майбутнє забезпечення житлом в обох країнах.
Спікер_ки:
- Анастасія Боброва, аналітикиня і дослідниця Cedos, координаторка ініціативи Re.Housing для України
- Іван Вербицький, директор Cedos
- Катерина Гамахарія, керівниця представництва Жіночого фонду «Сухумі» в Тбілісі
Модераторка: Нано Зазанашвілі, керівниця проєкту та наукова співробітниця URC.
Організовано у співпраці та за фінансової підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва та Європейського Союзу; Празького громадянського центру; Міжнародного фонду Відродження.
Відео події
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції