Іван Вербицький завершив працювати на посаді директора громадської організації Cedos, яку обіймав із вересня 2019 року. Рішення про його звільнення затвердила Наглядова рада Cedos 6 грудня 2024 року.
Наразі Іван планує зосередити свої зусилля на допомозі Силам оборони України, водночас він залишається частиною команди Cedos і надалі долучатиметься до роботи організації.
За 5 років організації вдалося зрости у кілька разів як у фінансовому, так і людському вимірі. Ми переосмислили напрямки діяльності і оновили стратегію, віднайшли новий баланс між дослідницькими і урбаністичними проєктами. У відповідь на пандемію Cedos почав аналізувати вплив карантину на соціальний захист, житло, освіту та інші сфери суспільного життя, продовживши роботу над таким аналізом після початку повномасштабного вторгнення. У 2022 році організація розпочала дослідження різноманіття досвідів того, як люди в Україні переживають війну. Пріоритетом також стала допомога місцевим громадам у залученні жителів і жительок, налагодженні порозуміння і посиленні місцевих спільнот. З іншого боку, Cedos сфокусувався на пошуку рішень для зумовлених війною соціальних викликів: розвитку соціального житла, допомозі сім’ям загиблих і зниклих безвісти військових, поліпшенні роботи центрів рекрутингу, збільшенні стійкості системи освіти.
Іван Вербицький, директор Cedos (2019–2024)
Згідно зі Статутом Cedos, директора призначає і звільняє з посади незалежна Наглядова рада. З початку заснування у 2010 році в організації вже кілька разів успішно відбувалася зміна директорів, під керівництвом яких вона продовжувала працювати і розвиватися. Це посилило інституційну спроможність Cedos, підтвердило ефективну роботу внутрішніх політик і практик, водночас зменшуючи залежність успішності діяльності організації від особистісних чинників.
Команда Cedos продовжує роботу над втіленням оновленої стратегії організації до 2027 року, яку затвердила Наглядова рада кілька місяців тому. Ми реалізуємо проєкти, присвячені питанням соціального і просторового розвитку, а саме:
- другу хвилю Community reBuilding — проєкту зі створення або оновлення центрів спільнототворення;
- SUN4Ukraine — чотирирічний проєкт, що допоможе містам у досягненні цілей кліматичної нейтральності;
- проєкт «Лабораторія громадянської участі», присвячений поширенню неформальних партисипативних практик у громадах;
- проєкт «Лабораторія доказового відновлення і згуртованості», що має на меті посилити спроможність громадських організацій проводити дослідження, аналіз політик та адвокацію.
Нещодавно ми завершили роботу над дослідженням житлових умов українок і українців, провели воркшоп про створення і функціонування соціального житла, а також онлайн-дискусію про майбутнє житлової політики. Продовжуємо роботу над дослідженням Центрів рекрутингу української армії та дослідженням досвідів людей, які вимушено виїхали за кордон через війну, а також іншими аналітичними проєктами.
Дякую за довіру, підтримку і співпрацю всім нашим партнерам, завдяки яким ми змогли зробити так багато чудових речей! Дякую всім, хто були і продовжують бути з Cedos!
Іван Вербицький
Іван Вербицький приєднався до Cedos у 2014 році. Відтоді працював над дослідженнями питань міського розвитку, громадянського суспільства і громадянської участі. У 2015–2019 роках був редактором і керівником проєкту Mistosite, у 2018–2019 роках — куратором Українського урбаністичного форуму.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції