За перший квартал 2014 року в Україну надійшло 1,641 млрд. дол. США грошових переказів, що на 7,7% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Незважаючи на скорочення обсягу грошових переказів з-за кордону, їхня частка у ВВП практично не змінилась та становила 4,6% у порівнянні з 4,7% у І кварталі 2013 року. Збереження такого співвідношення зумовлене падінням українського ВВП на 1,1% до відповідного кварталу попереднього року та девальвацією національної валюти по відношенню до долара США приблизно на 10% за вказаний період.

Найпопулярнішим каналом надходження грошових переказів залишаються міжнародні платіжні системи, частка надходжень через них у структурі переказів зросла у порівнянні з відповідним період попереднього року і у І кварталі 2014 року становила 47,2%. Відповідно, частка переказів через кореспондентські рахунки банків у 1 кварталі 2014 року зменшилась у порівняні з відповідним періодом минулого року і склала 39,1%. Частка переказів неформальними каналами, за оцінками НБУ, залишилась майже стабільною на рівні 13,7%.

Основним джерелом формування грошових переказів залишається оплата праці осіб, які працюють за кордоном менше року (тобто є резидентами України), її частка в загальних надходженнях у І кварталі 2014 року становила 66,7%. Відповідно частка іншої складової грошових переказів – приватних трансфертів – становила 33,3%; серед них продовжують переважати грошові перекази робітників, що працюють за кордоном більше року, які склали майже 18% загальних надходжень.

Географічно перекази, що надійшли офіційними каналами, залишаються сконцентрованими у семи країнах (Росії, США, Німеччині, Греції, Великобританії, Італії, Кіпрі), з яких надійшло більш ніж дві третини всіх переказів. Обсяг грошових надходжень зменшився за рахунок скорочення переказів практично з усіх основних країн (окрім Великобританії), однак майже половина загального скорочення зумовлена зменшенням переказів з Росії (3,3% з 7,6% загального скорочення). Причинами скорочення були девальвація російського рубля по відношенню до долара США на 15% (обсяг грошових переказів в російських рублях у І кварталі 2014 року зріс на 4% порівняно з відповідним періодом минулого року) та, ймовірно, напруження у російсько-українських відносинах.

Незважаючи на зменшення обсягів грошових переказів з-за кордону, їхня роль у платіжному балансі залишається значною. У попередні періоди обсяги переказів були співставні з валовим притоком прямих іноземних інвестицій, а у І кварталі 2014 року показали свою стабільність у порівнянні з цим елементом платіжного балансу. Більше того, хоча величина переказів у І кварталі 2014 року становила всього 8,9% від експорту та 8,3% від імпорту, вперше за кілька років їхня величина (1,641 млрд. дол. США) була достатньою для покриття дефіциту торговельного балансу 1,360 млрд. дол. США у І кварталі 2014 року.