Прижитися на новому місці після вимушеного переселення займає кілька років. Що може зробити місцева влада і громадянське суспільство, щоб потенціал ВПО реалізовувався, в тому числі і на користь громади? Ми в аналітичному центрі CEDOS створили покрокову інструкцію для доказового і ефективного прийняття рішень про інтеграцію. Вона тут

Наш досвід. Ми розробили Індекс інтеграції ВПО в 20 містах України, а також менторили моніторинг та стратегування інтеграції ВПО у кількох містах. Цим досвідом ми вирішили поділитися у вигляді інтерактивної інфографіки.

Інфографіка являє собою щось на зразок інструкції. Вона пояснює, які кроки ми зробили, щоб дійти до обґрунтованих стратегій інтеграції на місцевому рівні.

Стратегії, які ми вже маємо, для цього сайту ми розклали на частини. Назва кожного пункту описує логіку цієї частини: що і для чого там робили. До кожного пункту в якості прикладів подаємо фрагменти стратегій інтеграції ВПО, які розробили для Харкова, Маріуполя, Запоріжжя та Василькова.

Також ділимося корисними посиланнями на міжнародний досвід вимірювання інтеграції.

Важливо. Подана методологія не є вичерпною чи підходящою для будь-якого міста. Набір показників, які ви будете вимірювати, варто підібрати, виходячи з тих можливостей та потреб, які є саме у вас. Списки всіх показників, які можна виміряти, шукайте за посиланнями на міжнародний досвід на сторінці нашого онлайн-інструменту.

Онлайн-інструмент та міські стратегії інтеграції розроблено аналітичним центром CEDOS та учасни_цями тренінгів в рамках проекту “Тренінги з моніторингу інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні” за підтримки The Black Sea Trust for Regional Cooperation.