Анастасія Боброва стала директоркою Cedos. Рішення про її призначення затвердила Наглядова рада.
Анастасія долучилась до команди Cedos у 2018 році. Має досвід керівництва проєктів та координації проведення досліджень. З 2020 року — кураторка Українського урбаністичного форуму. Співавторка подкасту про справедливий розвиток міст «Ринок вирішить?».
Працює над дослідженнями у сферах житлової політики, міського розвитку та соціального захисту, зокрема:
- є авторкою аналітичної записки з оглядом тенденцій і змін, що відбулися у сфері житла України з лютого 2022 року;
- є співавторкою дослідження про систему соціального та тимчасового житла в Україні;
- після початку повномасштабного вторгнення — працювала над пʼятьма хвилями дослідження досвідів людей в умовах війни та моніторингом впливу війни на сферу житла в Україні;
- під час пандемії COVID-19 — досліджувала проблеми у системі соціального захисту України, аналізувала наслідки пандемії для добробуту людей та її вплив на безпеку бездомних людей.
Ключовим напрямком своєї дослідницької та адвокаційної роботи Анастасія називає сферу житла і житлової політики. Наразі її діяльність зосереджена на пошуку шляхів розвʼязання житлової кризи, з якою Україна стикнулася під час повномасштабної війни. Анастасія наголошує на важливості створення соціального житла, висвітлює проблеми сектору оренди тощо.
Я працював разом з Анастасією сім років і за цей час багато разів переконався, що вона є чудовою людиною і професіоналкою, якій я повністю довіряю. Маючи досвід в аналітиці і дослідженнях, урбаністиці і менеджменті, комунікаціях і управлінні, вона є найкращою кандидатурою на посаду директорки. Я абсолютно впевнений, що під лідерством Анастасії Cedos стане кращим та сильнішим і це допоможе нам ефективніше і успішніше працювати для досягнення місії організації — зробити українське суспільство і наші громади справедливішими і стійкішими.
Іван Вербицький, директор Cedos (2019–2024), експерт Cedos
На посаді директорки Анастасія планує зосередитись на розбудові та посиленні команди Cedos, а також підвищенні впізнаваності організації на міжнародному рівні.
З початком повномасштабної війни ми всі спостерігаємо підвищену увагу до України й того, що відбувається у нас. Проте іноді голоси українських дослідниць, активісток, експерт_ок залишаються непочутими в дискусіях про сьогодення й майбутнє. Саме тому важливо продукувати локальне знання й підсилювати місцеві голоси. Мені би хотілося, аби про наші дослідження й інші проєкти дізнавалося якомога більше людей, як в Україні, так і за кордоном, аби Cedos посилював свою позицію як центр виробництва знання.
Анастасія Боброва, директорка Cedos
У 2024 році Анастасія Боброва отримала ступінь MSc Urbanisation and Development географічного факультету Лондонської школи економіки та політичних наук (LSE). У 2018 році закінчила магістерську програму факультету семіотики Тартуського університету. Бакалавр філософії Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.
Підтримати Cedos
Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції