Анонс події

Що дає знання громадської думки для вдалого міського планування? Як проводити соціологічні опитування для міських проектів? Аналітичний центр CEDOS запрошує навчатись міській соціології в рамках Публічної програми CANactions 2 червня в Києві.

Цілі:
▪ Вибудувати теоретичну базу: що таке опитування громадської думки, опитник, соціологічні дослідження.
▪ Розібрати теорію на практичному прикладі дослідження (кейс-стаді).
▪ Попрактикувати використання результатів досліджень для прийняття містопланувальних рішень.

У подальшій роботі після майстер-класу ви зможете:
▪ Зрозуміти, чому анкета для опитування складена так чи інакше
▪ Оцінити, наскільки якісну інформацію дає те чи інше опитування
▪ Знати, у яких випадках вам у вашій роботі кількісне дослідження може бути корисним і як саме
▪ Використовувати результати досліджень для лобіювання своїх рішень під час переговорів щодо міських проектів.

Формати в рамках майстер-класу:
▪ Кейс-стаді: дослідження “Поділ: потенціал до громадотворення”. Що вдалося дізнатися за допомогою опитування та мапування.
▪ Презентації та обговорення: Місце та роль соціальних досліджень в міському плануванні, створенні міських політик і реалізації міських проектів. Опитування як метод дослідження. Опитник як інструмент. Основні засади та типові помилки
▪ Симуляційна гра: спробуємо на собі, як активістка, девелопер та управлінці можуть приймати планувальні рішення в міських проектах та політиках, використовуючи результати опитування громадської думки
▪ Групова рефлексія, індивідуальні питання-відповіді.

Ведуча: Марія Грищенко - аналітикиня міського розвитку, керівниця проектів Аналітичного центру CEDOS. Соціологиня за фахом, урбаністка за покликанням. Досвід досліджень про міста - 5 років.

Для кого: міські активісти; міські планувальники; міські управлінці, які займаються взаємодією та комунікацією з жителями.

Робоча мова: українська.

Умови участі: оплата 100 грн, які будуть використані для оренди приміщення. Студентам та пенсіонерам - 50% знижки, для людей з вразливих категорій також є знижки, звертайтесь.

Для участі реєструйтеся до 20 травня включно: https://goo.gl/vQDazX

Про результати відбору повідомимо 22 травня електронною поштою, що буде вказана при реєстрації.

Дослідження “Поділ. Потенціал до громадотворення” було проведене у 2017 році за спеціально розробленою саме для нього методологією.

Щоб зробити висновки про Поділ, ми попросили людей, що живуть у цьому районі вже хоча б два роки, відповісти на наші питання. А ще ми задокументували, як жителі Подолу картографують своє бачення важливих для них місць. Під час опитування та мапування ми взяли до уваги думку людей різного віку і статі, а також рівномірно опитали всі умовні мікрорайони Подолу.

Організатори: Аналітичний центр CEDOS за підтримки Фундації Чарльза Стюарта Мотта і освітня платформа CANactions.

Дослідження для кейс-стаді здійснене Аналітичним центром CEDOS в рамках проекту ГО “Хмарочос” «Підсилення сталих ініціатив громади Старого Подолу» за підтримки Pact Inc.