Анонс події

Нормативна концепція громадського простору часто визначається з точки зору просторової спроможності збирати та формувати людей у певні групи, уповноважені на комунікативні дії, соціальні відносини та політичні формування. Такі терміни, як «Агора» грецькою мовою, «Public Square» англійською мовою та «Мейдан» перською мовою, формулюють ідею демократичного суспільства у подібних просторових термінах.

У фільмі Хлої Чжао «Номадленд», заснованому на реальних історіях життя в сучасній Америці, ми стикаємося з протилежним уявленням про простір і людей. По-перше, замість централізованої або обмеженої території житловий простір «кочівників» розподіляється та розподіляється нескінченно шляхом руху та відпочинку на американських дорогах. По-друге, цей простір, що постійно розвивається, не може породити будь-яку колективність, солідарність, наділену соціальною організацією, політичними діями чи навіть контркультурою. Навпаки, фільм домагається того, щоб зобразити проблему «зниклих людей», що, на думку Жиля Дельоза, є самою проблемою сучасного мистецтва у його зіткненні з силами капіталізму.

У своїй лекції Хашейр Бейджі висвітлює конкретні умови вирішення проблеми «зниклих людей» і простору. Він також аналізує різницю між організацією та використанням публічного простору в Америці та Європі.

Хашейр Бейджі - колишній національний науковий співробітник, доктор філософії антропології з Каліфорнійського університету в Берклі. Раніше він працював соціальним працівником, надаючи підтримку психічно хворим бездомним людям у Північній Каліфорнії. До і після навчання на докторантурі він проводив дослідження та викладав у Таджикистані, Росії, Грузії та США. Його кандидатська дисертація під назвою «Гостинність на порогах Середньої Азії» – це етнографічне та історичне дослідження способів заселення простору біжен_ками та мігрант_ками стосовно практики територіальності як в радянську, так і в пострадянську епоху. Зараз Хашейр є запрошеним професором в Університеті Лойоли Мерімаунт у Лос-Анджелесі і проводить антропологічні дослідження щодо способів заселення бездомними людьми міського простору в Лос-Анджелесі.

Подія пройде онлайн 30 червня, о 14:00. Захід відбудеться англійською без перекладу. Для участі просимо зареєструватися. Посилання на zoom ми надішлемо усім, хто зареєструються, напередодні події.

Програму форуму шукайте тут.

Захід є частиною Українського урбаністичного форуму «Після завтра», який проводить Cedos за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.