Український урбаністичний форум — щорічна подія для обміну досвідом та мережування активіст_ок, дослідни_ць, представни_ць органів влади та усіх, хто зацікавлений у справедливому та сталому розвитку українських міст. Головною метою форуму є поглиблення дискусії щодо розвитку міст в Україні та посилення професійних і неформальних звʼязків у спільноті.
Про форум
«Спільний дім» — тема форуму у Вінниці, якою ми хочемо підкреслити важливість комфортного дому для всіх. Питання житла є одним із ключових для відновлення і розвитку українських міст, а проблема нестачі доступного і якісного житла лише загострилася за час повномашстабної війни.
На учасни_ць форуму чекали лекції про житлову політику, круглі столи та панельні дискусії про планування міст, регіональний розвиток і вплив війни на різні соціальні групи. Крім цього під час спеціальних воркшопів було обговорено можливості використання закордонного досвіду розвитку соціального житла в українському контексті, а також важливість залучення жител_ьок до відновлення міст.
Учасни_ці форуму підписали «Декларацію Українського урбаністичного форуму 2023», в якій визначено ключові принципи відновлення та розвитку українських громад.
Матеріали форуму
- Запис онлайн-події, що передувала форуму: «Спільний дім. Прогресивні житлові політики для справедливих міст»
- Записи подій Головного залу:
Перший день
Другий день - Ключова промова Українського урбаністичного форуму від Івана Вербицького.
- Фото можна знайти в альбомі.
- Повна програма у PDF
Форум організував аналітичний центр Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля. Головним локальним партнером форуму виступив Інститут розвитку міст (Вінниця).
Серед цьогорічних партнерів форуму також: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Вінницька міська рада, Агенція просторового розвитку (Вінниця), Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії, Асоціація учасницького розвитку громад, Vidnova Program, урбаністична платформа Mistosite, міський журнал Хмарочос.