Як команда соціальних дослідни_ць та аналітик_инь, з перших тижнів повномасштабної війни ми почали вивчати й аналізувати вплив війни на українське суспільство. У березні 2022 року ми провели перше дослідження, щоб зафіксувати думки, переживання та дії людей в Україні у перші два тижні після 24 лютого 2022 року. Аби зафіксувати динаміку змін в емоційних станах, прийнятті рішень і пристосуванні побуту до умов війни, надалі щотри місяці ми проводили наступні хвилі дослідження. Тож у травні 2022 року було проведено другу хвилю, присвячену першим трьом місяцям повномасштабної війни; у серпні 2022 року — третю хвилю, присвячену шести місяцям повномасштабної війни; у листопаді 2022 року — четверту хвилю, присвячену девʼяти місяцям повномасштабної війни. У лютому-березні 2023 року ми провели фінальну пʼяту хвилю дослідження, присвячену річниці повномасштабного вторгнення.

Команда дослідження вдячна всім, завдяки чиїй підтримці стала можливою підготовка всіх звітів в межах цього дослідження, зокрема людям, які зробили благодійні внески на діяльність Cedos, та нашим донорам. Це дослідження проведено зокрема завдяки Ініціативі з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку впроваджує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні; а також за підтримки Фундації Змін, Празького громадянського центру, Фонду імені Гайнріха Бьолля та проєкту Documenting Ukraine від Інституту гуманітарних досліджень Відня.

Метою дослідження було зафіксувати (процесуально — безпосередньо під час розгортання подій, а не ретроспективно), описати й узагальнити досвіди переживання війни в Україні, а також тенденції зміни переживань у часі. Предмет дослідження — досвіди переживання війни українським суспільством.

Дослідження є розвідувальним, тобто має на меті передусім опис дійсності, а не пошук звʼязків і пояснення причин. Оскільки метою дослідження є ідентифікація можливих тенденцій переживань, а не їх кількісна оцінка, ми, як і у попередніх хвилях, обрали якісницький підхід. Це дозволило зробити схоже за методологією дослідження та мати можливість зіставляти отримані результати. 

Детально ознайомитись з методологією та дослідницькими звітами кожної хвилі дослідження, а також знайти додаткові матеріали, можна у розділі Публікації.

Презентації дослідження

Презентація результатів першої хвилі дослідження
Презентація результатів другої хвилі дослідження
Презентація результатів третьої хвилі дослідження
Презентація результатів четвертої хвилі дослідження
Презентація результатів п’ятої хвилі дослідження