![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/1_2.png)
Community reBuilding
Це — спільний проєкт Cedos та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, що надає фінансову та експертну підтримку для створення або оновлення центрів спільнототворення – доступних фізичних просторів, де люди з різних соціальних груп мають можливість збиратися разом для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та всебічної реалізації свого людського потенціалу.
Проєкт має два ключові компоненти: фізичне оновлення та програмне (подієве) наповнення просторів, аби забезпечити фізичну та соціальну доступність. Люди з різних соціальних груп, незалежно від свого фізичного стану чи соціального статусу, повинні мати можливість вільно відвідувати і користуватися цими просторами. Вони мають бути доступними для людей з інвалідністю.
Із липня 2023 по травень 2024 року тривала перша хвиля проєкту, в межах якої на конкурсних засадах 10 організацій громадянського суспільства з громад із населенням до 100 000 людей отримали гранти по 1 000 000 грн на створення таких центрів.
Під час втілення проєкту команди отримали консультаційну та експертну підтримку від менторів і менторок, які мають експертизу у питаннях архітектури, культури, комунікацій і соціальної взаємодії.
Проєкт «Community reBuilding» переміг на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.
Влітку 2024 року стартує друга хвиля проєкту, яка дасть можливість 10 організаціям з невеликих громад пройти шлях від концепції до дизайну та втілення проєктів – і з менторською експертною підтримкою створити центри спільнототворення, отримавши на це до 1 400 000 грн.
Результати
-
311
заявок від громад в першій хвилі Community reBuilding
-
9
безбар’єрних центрів спільнототворення
-
10
менторок та менторів допопомагали оновити простори та наповнити їх подіями
-
1250+
учасниць та учасників публічної програми
-
8+
млн грн додаткового фінансування залучили команди проєкту
-
6500+
людей вже взяли участь у подіях центрів спільнототворення
Що буде у другій хвилі проєкту?
Відбір
Подати заявку можна до 6 серпня 2024 року. Щоб відповісти на всі запитання, ми проведемо інфосесію. Ваші анкети пройдуть технічний відбір та оцінювання журі. З командами, які потраплять до шортліста, ми проведемо інтервʼю та визначимо 10 переможців.
Навчальна програма
У рамках навчальної програми проєкту Community reBuilding, окрім вступного офлайн-воркшопу, учасники та учасниці матимуть низку онлайн-воркшопів, присвячених темам комунікацій, інклюзії, сталості, екологічність, освіти дорослих, культури, роботи з різними цільовими групами.
Дизайн проєктів
Доопрацьовувати та втілювати ідеї допоможуть ментори та менторки: просторові відповідатимуть за фізичне перетворення, а програмні допоможуть у формуванні активностей простору. Ментори та менторки зустрінуться з командами проєктів на вступному спільному офлайн-воркшопі та продовжать роботу в гібридному форматі: матимуть регулярні онлайн-розмови та декілька разів зустрінуться безпосередньо в громаді.
Втілення проєктів
Реалізація задуму передбачатиме фізичне перетворення простору
за розробленим проєктом та його програмне наповнення. Учасники та учасниці матимуть підтримку з боку організаторів для вирішення нагальних питань.
Відкриття центрів спільнототворення
Коли всі роботи закінчаться, відбудеться найприємніша частина проєкту Community reBuilding — святкові відкриття центрів спільнототворення у громадах! А також фінальна подія, де учасники та учасниці зберуться в ширшому колі для обміну результатами й досвідом, та публічно презентують свої напрацювання.
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/1_1.png)
Центри спільнототворення першої хвилі
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/4.dobroslav.jpg)
Село Кремидівка, Одещина
DobroHub: простір щасливих людей відкрився в старостинському окрузі «громади без околиць»
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/6.krasnokut.jpg)
Село Чернещина, Харківщина
Глина-простір «На белебні» відкрився на базі 100-річної хати-мазанки
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/7.nizhyn.jpg)
Місто Ніжин, Чернігівщина
Ветеранський простір «Незламні» — це перший центр спільнототворення для ветеранів, ветеранок та їхніх родин в Чернігівській області
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/whatsapp-image-2024-05-14-at-15.35.34-1.jpeg)
Великописарівська громада, Сумщина
Простір вільного спілкування та дозвілля «Ролердром» планували відкрити у приміщенні сільського клубу
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/9.snigurivka.jpg)
Село Євгенівка, Миколаївщина
Хаб «Снігурі» відкрився на базі відремонтованого Євгенівського будинку культури
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/5.kovel.jpg)
Місто Ковель, Волинь
Інклюзивний «CollabZONE» відкрився на базі міжнародного молодіжного дому
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/img_20240709_191500_093-scaled-e1720789841136.jpg)
Місто Чортків, Тернопільщина
Центром спільнототворення став модульний павільйон «Бібліотечний Гараж» у дворику бібліотеки
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/7.blyznyuky-scaled.jpg)
Селище Близнюки, Харківщина
Ресурсно-відновлювальний центр «Аптека» відкрився у приміщенні колишньої аптеки
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/img_20240409_133255566_hdr-2-scaled.jpg)
Місто Городок, Львівщина
У будівлі колишнього маєтку XIX століття на базі публічної бібліотеки відкрився Простір «Без обмежень»
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/ovruch-scaled.jpg)
Місто Овруч, Житомирщина
Центр спільнототворення «КРЕАТИВНИЙ KOLOHUB» в Овручі відкрили на базі бібліотеки
Community reBuilding — спільний проєкт Cedos та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF), спрямований на розиток центрів спільнототворення у громадах
![](https://cedos.org.ua/wp-content/uploads/group-12.png)